Çözüm OpenCore Out of Range Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
0.7.8 ile hiçbir sorun yaşamayan sistem 0.7.9 ile birlikte Out of Range hatası vermeye başladı.

HDMI kablosu yerine DisplayPort kullanarak sorunu çözdüm.

Monitör: ProArt PA278CV, 1440p, 75 Hz.

HDMI için de çözüm önerilerinize açığım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada yaşayan arkadaş sanırım ekran ayarlarını sıfırlayarak çözmüş sorununu. Tam anlayamadım ama bunu HDMI ile görüntüyü alıp bilgisayara Teamviewer ile bağlanıp işlemleri gerçekleştirmiş ve çözmüş sanırım.

OpenCore ile macOS altında aynı hatayı almak tamamen farklı. OpenCore ortamına TeamViewer ile bağlanamazsınız.
Evet hocam gözümden kaçmış OpenCore yükseltmesi ile olduğu sorunun. Whatevergreen'in eski versiyonu ile denediniz mi? Bazen kextlerin yeni versiyonları uyumsuzluk sorunu yaratabiliyor. Yoksa kextleri güncellemeden OpenCore güncellemesinin ardından mı bu sorunla karşılaştınız?

Evet hocam gözümden kaçmış OpenCore yükseltmesi ile olduğu sorunun. Whatevergreen'in eski versiyonu ile denediniz mi? Bazen kextlerin yeni versiyonları uyumsuzluk sorunu yaratabiliyor. Yoksa kextleri güncellemeden OpenCore güncellemesinin ardından mı bu sorunla karşılaştınız?
Evet, sorunun Kext kaynaklı olması muhtemel. EFI dosyasını sağlayan arkadaş da bunu dedi ama nokta atışı yapacak kadar vaktim yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı