Çözüldü OpenCore Windows 10 boot hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

apple ceo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başarılı şekilde Hackintosh kurulumunu yaptım fakat Windows 10 boot ederken sorun yaşıyorum. Sürekli ACPI BIOS mavi ekran hatasını alıyorum.
Boot camp ile aynı diske kurulum yaptım aynı hatayı aldım.
Daha sonra yeni bir SSD disk aldım flash bellek ile Windows 10 kurulumunu yaptım sistem açılıyor bilgisayarı yeniden başlatıyorum fakat OpenCore boot menüsünden boot ettiğimde tekrardan aynı mavi ekran hatasını alıyorum.

@e.n.e.s
@Kleyn

Opencore-0.8.4 Lenovo V330-15IKB 81ax i7 8550u HD Graphics 620 & AMD Radeon 530 conexant Audio 240GB SSD & 12 GB DDR4 2400MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O DSDT düzenlemesi, zaman bulunca bakıyorum, bayağı bir uğraş istiyor. OpenCore'da NVRAM reset atmayı denedin mi? Ardından direkt olarak boot menüden Windows USB'sini boot etmeyi.

Resetnvram yapınca BIOS boot menüden Windows boot Manager girdisi siliniyor ve OpenCore'dan da zaten boot olmuyor.
Şu an için yeniden Windows 11 kurdum ama reset NVRAM yapmadım Windows açmak için BIOS boot menüsünden Windows boot Manager girdisini seçerek boot edebiliyorum ama OpenCore boot menüden maalesef boot edilmiyor.

O DSDT düzenlemesi, zaman bulunca bakıyorum, bayağı bir uğraş istiyor. OpenCore'da NVRAM reset atmayı denedin mi? Ardından direkt olarak boot menüden Windows USB'sini boot etmeyi.

Hocam merhaba ben bu sorunu tamamen çözmüş bulunmaktayım sadece benim laptop modelim için değil bütün modeller için.
Bu konu hakkında araştırma yaparken bir forum sitesi keşfettim türklere ait olmayan.
Orada OpenCore vanilya adında bir başlık keşfettim bu forum sahibi kişi çok özel bir yöntem kulanarak tek bir DSDT dosyası ile cihaza özel bir dosya yaratıyor.
Ve OpenCore modlanmış halini kullanıyor ingilizcem olmadığı için bazı şeyleri anlayamadım ama sonuç olarak sorunumu çözdüm forum linkini buraya bırakacağım bence siz bir moderetör olarak bir göz gezdirin derim çok faydalı bilgiler var.
forum linki
YouTube'da ki videlolardan anladığım kadarı ile bu şahıs bizdem DSDT dosyamızı alıyor ve daha sonra kendi geliştirmiş olduğu bir yazılım ile bütün sorunları çözüyor.
Örnek veriyorum toucpadinizi tanıtamadınız bu kişi daha önce oluşturmuş olduğu pachmatic sayesinde bu sorunları uğraşmadan çözüyor.
Merhaba arkadaşlar, başarılı şekilde Hackintosh kurulumunu yaptım fakat Windows 10 boot ederken sorun yaşıyorum. Sürekli ACPI BIOS mavi ekran hatasını alıyorum.
Boot camp ile aynı diske kurulum yaptım aynı hatayı aldım.
Daha sonra yeni bir SSD disk aldım flash bellek ile Windows 10 kurulumunu yaptım sistem açılıyor bilgisayarı yeniden başlatıyorum fakat OpenCore boot menüsünden boot ettiğimde tekrardan aynı mavi ekran hatasını alıyorum.

@e.n.e.s
@Kleyn

Op-0.8.4 Lenovo V330-15IKB 81ax i7 8550u HD Graphics 620 & AMD Radeon 530 conexant Audio 240GB SSD & 12 GB DDR4 2400MHz.

Clearnvram yap. Config'i aç Kernel/Quirks-->CustomSMBIOSGuid aktif et. Sonrasında SMBIOS'a gel updatesmbiosmode'u= Custom yap.

Clearnvram yap. Config'i aç Kernel/Quirks-->CustomSMBIOSGuid aktif et. Sonrasında SMBIOS'a gel updatesmbiosmode'u= Custom yap.

Hocam CustomSMBIOSGuid aktif ettim updatesmbiosmode zaten aktifti resetnvram yaptım OpenCore üzerinden Windows ile boot ettim tekrar aynı hatayı aldım.

Dosya Ekleri

• IMG-20220927-WA0000.jpeg
    IMG-20220927-WA0000.jpeg
    55,6 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG-20220927-WA0002.jpeg
    IMG-20220927-WA0002.jpeg
    53,5 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG-20220927-WA0004.jpeg
    IMG-20220927-WA0004.jpeg
    53 KB · Görüntüleme: 25