Çözüldü OpenCV C++ nasıl yüklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

581710

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar soru başlıktaki gibi. Linux'a yeni geçeceğim ve şu an herhangi bir sorunum olmasın diye araştırma yapıyorum. OpenCV'yi Linux için nasıl yükleyebilirim? Aslında asıl sorum bu değil. Sürekli terminal ile yazılan komutlar vardı araştırdığımda. Asıl sorum şu:
Terminal üzerinden "g++" ve "cmake" indirdikten sonra OpenCV kütüphanesinin sitesine gelip kaynak dosyalarını indirip bunu unzip'ledikten sonra kullanamaz mıyım? İnternetteki kaynaklarda Source klasöründeki dosyaların terminal ile indirmesi var zaten...

Ekran görüntüsü.png

Not: Eğer buraya "internette tonlarca kaynak var", "Linux'a geçeceksen ilk başta terminal kullanımına alışacaksın" gibi yorumlar yapmaya geldiyseniz hiç yazmayın. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun şu sanırım, "Linuxta C++ nasıl derlerim?"

Kod:
cmake  ./opencv
cmake --build .

Bu kadar basit.

Derleyeceğin programın linux uyumlu yazılması gerektiğini de unutmamak lazım. OpenCV kullanabilirsin.

Not: Eğer buraya "internette tonlarca kaynak var", "Linux'a geçeceksen ilk başta terminal kullanımına alışacaksın" gibi yorumlar yapmaya geldiyseniz hiç yazmayın. İyi günler.
Henüz sosyalde böyle sitem eden birini görmedim şükür. Görürseniz şu mesajımı iletirsiniz sevinirim; "Bilginizi paylaşmadığınızda, nasıl öğrenecek insanlar?"
Sorun şu sanırım, "Linuxta C++ nasıl derlerim?"

Kod:
cmake  ./opencv
cmake --build .

Bu kadar basit.

Derleyeceğin programın linux uyumlu yazılması gerektiğini de unutmamak lazım. OpenCV kullanabilirsin.

Henüz sosyalde böyle sitem eden birini görmedim şükür. Görürseniz şu mesajımı iletirsiniz sevinirim; "Bilginizi paylaşmadığınızda, nasıl öğrenecek insanlar?"

Çözüm
Neyse teşekkürler sağolun.

@Nizel G Benim ilk mesajımda dediğim şekil ile yapabiliyor muyuz peki? Merak ettim de.

@Nizel G
Konudan pek bir şey anlamamamın yanında sanırım siz derlemeden kullanmak istemişsiniz.
Hayır, böyle bir şey mümkün değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı