OpenSUSE nasıl bir dağıtımdır?

Hocam Mint'in masaüstü ortamlarıyla veya kendisi ile bir probleminiz yoksa, size olmayan bir şey katacağını pek sanmam.

Tumbleweed rolling olsa da stabil. Leap da LTS kernel kullanıyor. Kernel 5.

Bu yılın sonunda 6'dan LTS çıkması lazım.

Debian stable'ın gerisinde olduğunuzu hayal edin. (Mint ile Suse leap)

Yazıcımın düzgün çalıştığı tek dağıtım. Sebebini bulamadığımdan kullanıyorum. Yine de seviyorum.

Tek sorunu Zypper'in kağnı hızında çalışması.

Benim de internet sorunu yaşadığım tek dağıtım oldu. O da muhtemelen Yast'ı kurcalarken bozmamdan kaynaklı.

Yazıcımın düzgün çalıştığı tek dağıtım. Sebebini bulamadığımdan kullanıyorum. Yine de seviyorum.

Tek sorunu Zypper'in kağnı hızında çalışması.
FreeBSD'nin "pkg" paket yöneticisinden kesinlikle daha hızlıdır.

@Cruslan Cogu BSD'yi kullandim. Pacman ve Emerge kadar olmasada Fedora ve CentOS tarzi dagitimlarin yoneticilerinden daha hizlilar.
Pacman aynı anda çoklu paket indirmeyi destekliyor, emerge'nin hızı daha çok bilgisayarınıza bağlı. Iyi bir bilgisayarım olmasına rağmen hem indirme, hem paketten çıkarma, hem de kurma aşamasında çok bekletiyor.

Pacman aynı anda çoklu paket indirmeyi destekliyor, emerge'nin hızı daha çok bilgisayarınıza bağlı. Iyi bir bilgisayarım olmasına rağmen hem indirme, hem paketten çıkarma, hem de kurma aşamasında çok bekletiyor.

Garip, ben kullandigim hicbir surumde bunlari yasamadim. VM'de kullaniyorsaniz ondan olabilir.

Geri
Yukarı