OpenWrt + SQM destekli router önerisi

JustRedST

Centipat
Arkadaşlar hattımda bufferbloat sorunu var ve Bende orta halli içerisinde OpenWrt+sqm yazılımlarını aktif edebileceğim bir router arayışına girdim. Aradığım özellikler bufferbloat sorununa çözüm ve ben uzun yıllar taşıyabilecek bir modem. Kullandığınız veya tavsiye ettiğiniz modem varsa önerilerinizi bekliyorum. Ayırdığım bütçe maksimum 800 - 1200 TL.

ISS: TurkNet Fiber 100

Son düzenleyen: Moderatör:
Mi 4A Giga kullanıyorum. OpenWrt + SQM ve daha fazla bir sürü eklenti yüklü hiçbir sıkıntısı yok. Eğer Wi-Fi 6 aramıyorsanız gayet uygun fiyatlı bir modem.

Arkadaşlar hattımda bufferbloat sorunu var ve Bende orta halli içerisinde OpenWrt+sqm yazılımlarını aktif edebileceğim bir router arayışına girdim. Aradığım özellikler bufferbloat sorununa çözüm ve ben uzun yıllar taşıyabilecek bir modem. Kullandığınız veya tavsiye ettiğiniz modem varsa önerilerinizi bekliyorum. Ayırdığım bütçe maksimum 800 - 1200 TL.

ISS: TurkNet Fiber 100
UART flash yaparım dersen tam bütçene göre bir seçenek mevcut.

İnterneti Türksat kullanıyorum testte 54 +300 ping çıkıyor. Türksat için cable modem tavsiye eder misiniz?

Edit: Mevcut CBW-383Z4 modemime Xiaomi Mi 4A taksam kablolu ve kablosuz interneti Xiaomi Mi 4A üzerinden kullanabilir miyim ve SQM QoS OpenWRT işlerini çözer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
VDSL için kullanılır mı bu ?
Bu cihaz modem değil, VDSL veya Türksat (DOCSIS) desteği yok.
xDSL veya DOCSIS için bir modemi köprü moduna alıp bu cihazı modeme bağlayabiliriz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı