Opera GX açıkken CPU'ya fazla yüklenme oluyor

Murat Ercan21

Hectopat
Bilgisayarımı düzenli temizliyorum ancak sürekli Opera GX %60 CPU ve Opera GX açıkken oyun oynamaya çalışırsam oyun çok kasıyor ve CPU'yu %80 kullanıyor bu da Total olarak CPU'mun %100 olmasını sağlıyor ne yapmalıyım? Bilgisayarın fanları da çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımı düzenli temizliyorum ancak sürekli Opera GX %60 CPU ve Opera GX açıkken oyun oynamaya çalışırsam oyun çok kasıyor ve CPU'yu %80 kullanıyor bu da Total olarak CPU'mun %100 olmasını sağlıyor ne yapmalıyım? Bilgisayarın fanları da çalışıyor.

CPU kullanımını kısıtlayabilirsin uygulama üzerinden.

Tüm uzantıları devre dışı bırakın ve tarayıcıyı sıfırlayın. Daha sonrasında uzantı etkinleştirmeden basit bir YT videosu açıp oyuna girip test edin.

Bazı siteler güncelleme aldığında, veri olarak sakladığı çerezler kaynaklı sızıntılarına yol açabilir. Bu yüzden 6-7 ayda bir çerez temizliği yapmakta faydalı olacaktır.

Şifreleri falan unutuyorum diyenler ise artık Bitwarden gibi şifre saklama yöneticileri kullanmalılar. Şifre yöneticileri ayrıca sundukları şifre oluşturucular ile hesaplarınızın güvenliğini artırıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı