Opera GX AdBlock çalışmıyor

MaeBae

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese, Opera GX kullanıyorum ve tarayıcının kendisi özelliği olan AdBlock çalışmıyor. Açık olmasına rağmen YouTube'da ve Twitch'de reklamlar görmeye devam ediyorum. Nedenini veya çözümünü bilen birileri var mı acaba?

Opera'nın reklam engelleyici başarısızdır. Kendi yardım sayfalarında bile sorunlu olduğunu gösteriyor ve yardım sayfalarında bulunan moderatörler bile bir çözüm bulamıyorlar. uBlock Origin kullanabilirsiniz.

Opera tarayıcısının gizlilik korumasını kapatmayı unutmayın.

Screenshot_4.png

Sorun çıkaran filtreler, düzgün çalışan filtreleri bozacaktır. Bu yüzden tek bir reklam engelleme uzantısı kullanın. Ayrıca Ublock origin ayarlarından, Can sıkıcı öğeler hariç tüm filtreleri açmanızı öneririm.
Screenshot_6.png

Screenshot_5.png

@26318, sürekli olarak Opera bünyesindeki tarayıcılarda reklam engelleyicisinin başarısız olduğunu görüyoruz ve Opera'nın eklenti mağazasında uBlock Origin'i başarılı bulduğumuz için onu öneriyoruz. Fakat Chrome eklentilerini indir eklentisini Opera'ya yükleyerek, Nano Adblocker ve Nano Defender kullanmalarını da önerebilir miyiz? Kullanıcılar direkt olarak eklentiyi kendi tarayıcısının eklenti mağazasından indirebilmesini daha kolay olarak bulduğumdan Opera için uBlock Origin'i öneriyordum. Sence tam olarak ne önermeliyiz?

@unnamedington Evet, Chrome mağazasından yüklemeleri daha mantıklı olacaktır. Ublock origin, Nano adblocker, Nano defender ya da Dark reader gibi açık kaynak kodlu uzantılar; ilk olarak Firefox tarayıcısına güncelleme alıyorlar. Daha sonra Chrome için güncellemeler yayınlanıyor. Opera eklentileri için güncellemeler neredeyse 1 ay geç geliyor.

Opera tarayıcısının az kullanımı ve geliştirici ekibinin, uzantı geliştiricileri ile kopuk iletişiminden dolayı böyle olduğunu düşünüyorum. Ben gene her zaman ki önerimi de yapıyım. Kullanmak isteyenler bakabilir. Aklınızda bir soru varsa sorabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.
@hadwiger Daha önceden de size öneri yapmıştım. Halen harici uzantı kullanmanızı şiddetle öneririm.

Son düzenleme:
Merhabalar herkese, Opera GX kullanıyorum ve tarayıcının kendisi özelliği olan AdBlock çalışmıyor. Açık olmasına rağmen YouTube'da ve Twitch'de reklamlar görmeye devam ediyorum. Nedenini veya çözümünü bilen birileri var mı acaba?

Normalde iyi çalısıyordu AdBlock fakat son Update'den sonra bişeyler oldu

Opera reklam engellemeyi tarayıcı içine gömülü sunuyor. Sunduğu reklam engelleme filtreleri sadece Easylist ile sınırlı olduğu için, Youtube bunları aşmak için yöntemler uyguluyor. Ublock origin, Nano adblocker ya da Adguard kadar kaliteli ve hızlı güncelleme alan bir filtre olmadığından, reklamı yarım yamalak engelliyor. O yüzden reklamları atla butonu ve gri bir ekran görüyorsunuz. @Losquar

Yani burada Opera'nın getirdiği güncellemenin suçu yok. Tabii Opera uğraşıp, daha fazla filtreye ücret verip getirirse çözülür. Adguard mesela bazı filtreleri için ücret istiyor. Ya da bir uzantı geliştiricisi ile anlaşıp, direk tarayıcısına gömülü hale getirebilir.

Brave ayrıca Adguard bazı filtrelerini içerisinde sunuyor. Brave tarayıcısı mesela Nightly sürümünde, agresif bir filtre seçeneği sunuyor. Normal reklam engelleme ayarına göre, daha fazla reklam engelliyor. Şahsen bir göz atmanızı öneririm. Evet, istikrarlı sürüme getirmişler.
Kod:
brave://settings/shields

Screenshot_1.png

İçerisindeki reklam engelleme ayarı için tarayıcı seçenleri, bu ayarlar ile kendisine çekebilir. Opera'nın bana göre en büyük rakibi Brave tarayıcısıdır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı