Opera GX düşük indirme hızı

Wersdey

Femtopat
Daha fazla  
100Mbit download 10Mbit upload internetim var ama Opera GX üzerinden yaptığım indirmeler çok yavaş. 3GB bir dosyayı 6 saatte indiriyor. Steam'de 10MB/s indirirken Opera GX de 200KB/s indiriyor. Network limiter kapalı durumda. Bilgisayarım pek iyi olmadığı için başka tarayıcı indirmek veya IDM indirmek istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
100Mbit download 10Mbit upload internetim var ama Opera GX üzerinden yaptığım indirmeler çok yavaş. 3GB bir dosyayı 6 saatte indiriyor. Steam'de 10MB/s indirirken Opera GX de 200KB/s indiriyor. Network limiter kapalı durumda. Bilgisayarım pek iyi olmadığı için başka tarayıcı indirmek veya IDM indirmek istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Internet Download Manager indirin dosyaları oradan indirirseniz 3 GB'lik dosya yaklaşık 3 dk de inecektir.

İndirdiğin dosyanın sunucusu kötüdür ya da sunucu belirli hız sınırları uygulamıştır. Sonuçta bu sunucular ücretsiz çalışmıyorlar. GDrive, One Drive gibi büyük firmaların dosya indirme sunucularından indirme yaparken daha az sorun yaşarsın. Aynı şekilde Steam indirme hızlarını tam verimiyle kullanacak kadar iyi sunucuları var.

Sunucular kötü ise bu konuda yapabileceğin bir şey yok. Başka bir siteden ya da alternatif indirme sunucusu varsa onu kullanabilirsin.

Arkadaşların önerdiği uygulamalar sadece tam verim almanı ve dosyaları gruplandırmanı sağlar. Bunun dışında tarayıcılar İnternet kullanımına bağlı hızda oynamalar yapabilir.

Aynı sorunu bende yaşıyordum gx cleaner diye bir şey var yan çubukta oraya gir tüm indirmeleri iptal et temizlemeye bas sonra yükliycegin dosyayı indir bende sorun böyle çözüldü inşallah sende de bu sorun çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı