Opera GX neden Chrome'dan fazla RAM kullanıyor?

Krino6

Hectopat
Opera Chrome'dan daha az RAM kullanıyor diyenler benim de etrafımı sarmıştı. Ben de Opera'ya geçtim. Fakat bir bakıyorum arkada Twitch açıkken chrome 300 MB RAM kullanırken Opera 600 MB kullanıyor. Bunun sebebi nedir? Biraz araştırdım, RAM kullanma limiti ekleyebiliyormuşuz. Hızında bir yavaşlık yaratır mı? Yaratırsa ne kadar yaratır?

Opera Chrome'dan daha az RAM kullanıyor diyenler benim de etrafımı sarmıştı. Ben de Opera'ya geçtim. Fakat bir bakıyorum arkada Twitch açıkken Chrome 300 MB RAM kullanırken Opera 600 MB kullanıyor. Bunun sebebi nedir? Biraz araştırdım, RAM kullanma limiti ekleyebiliyormuşuz. Hızında bir yavaşlık yaratır mı? Yaratırsa ne kadar yaratır?

Dostum ister istemez yavaşlama olur. Sana tavsiyem Chrome kullanmaya devam etmen yıllardır kullanıyorum bir numaraları tarayıcım diyebilirim. En stabil sorunsuz çalışan tarayıcılar içinde başı rahat çeker.

Chrome'dan daha az RAM kullanıyor diye Opera GX indirmiştim ancak daha fazla kullandığını fark ettim gittim düz Opera indirdim rahatım siz de öyle yapın.

Malum cieks tarayıcısında bir ton tema var. Kullandığın ayar ve eklentilerden de kaynaklanıyor olabilir. düz Opera daha güzel.

Geri
Yukarı