Opera GX vs Brave

Firefox video izlerken %20 CPU tüketiyor. Bu Chrome vb. tarayıcılarda ise %10

Doğrudur fakat Chromium ve Google çöpüne bağımlı olmak istemiyorum bundan dolayı Firefox kullanıyorum. Google Chromium tabanlı browserlarda YouTube reklam engelleme araçlarını devre dışı bırakmaya çalışıyor şu anda. Yakında Chrome'a kurulan ad blocklar YouTube reklamlarını engelleyemeyecek, farklı yöntemler gerekecek reklamları engellemek için.

Doğrudur fakat Chromium ve Google çöpüne bağımlı olmak istemiyorum bundan dolayı Firefox kullanıyorum. Google Chromium tabanlı browserlarda YouTube reklam engelleme araçlarını devre dışı bırakmaya çalışıyor şu anda. Yakında Chrome'a kurulan ad blocklar YouTube reklamlarını engelleyemeyecek, farklı yöntemler gerekecek reklamları engellemek için.
Katılıyorum. Bazen reklam engelleme çalışmıyor. Firefox çok hızlı ve güzel bir tarayıcı. Ama şu kullanım oranından dolayı biraz can sıkıcı.

Hiçbirisi . En azından Brave kullanmayın. Brave de e-posta mail ile login sistemi yok bu sistem gelmediği sürece kullanmayın önermeyin bence. Çok ufak detay gibi görünüyor ama kullanıcının başını yakabilir mağdur olabilir.
Yeni bir telefonda veya bilgisayarda Brave i yükleyip login olmak için daha önce login olunmuş cihaza ihtiyaç var.
Daha sonra login olurum diye verdiği alınan senkronize kodun kısa süre geçerlilik süresi var.
Yani daha açık konuşayım e posta mail ve şifre vs ile hesap oluşturma sistemi yok öyle istediğiniz zaman istediğiniz cihaza yükleyip şifre vs ile login olma rahatlığı yok.

Brave i öneren arkadaşlar önerirken bari bunu söyleyin. :)

Google Chrome veya Edge veya Vivaldi vs fena değil.
Böyle bir özellik kullanmıyorum ve kde wallet diye birsey var Linux ta. brave linuxta daha başarılı

Brave firefox, opera, edge ve Chrome nin karışımı gibi mükemmel nasıl mi??

Firefox un gizliliği ve tabanı!
Chrome nin sadeliği!
Edgenin o dikey sekmeleri ve daha bir çok özelliği!
Opera One gibi Ai özelliği..

Brave diğerlerine göre daha iyi her konuda mükemmel

Tarayıcı kullanırsam: 1.Brave 2.Edge 3.Opera GX/One
Chromu sıralamaya bile koymam o kadar berbat

Böyle bir özellik kullanmıyorum ve kde wallet diye birsey var Linux ta. brave linuxta daha başarılı

Brave firefox, opera, edge ve Chrome nin karışımı gibi mükemmel nasıl mi??

Firefox un gizliliği ve tabanı!
Chrome nin sadeliği!
Edgenin o dikey sekmeleri ve daha bir çok özelliği!
Opera One gibi Ai özelliği..

Brave diğerlerine göre daha iyi her konuda mükemmel

Tarayıcı kullanırsam: 1.Brave 2.Edge 3.Opera GX/One
Chromu sıralamaya bile koymam o kadar berbat

Peki.
Yinede dediğim tavsiyeyi dikkate alın yani Brave i önerirken söylediklerim hakkında bilgilendirin bunu bilmeye hakları var önerdiğiniz kullanıcıların. 😉

Diğer maddeler ayrı tartışma veya tercih konusu.

Hocam her türlü eklentiyi kullanıyorum, arayıpta bulamadığnız hangi eklentiler var?
Eki Görüntüle 1917687

Ben web advisorlar arasından McAfee kullanıyorum o yoktu, McAfee bin şifre yöneticisi de yoktu, McAfee web Boost da yoktu yoksa tarayıcı kullandığım en hızlı ve optimize tarayıcı.

Brave indiriyorum o zaman arkadaşlar.

Hayırlı olsun!

1693038951329.png

Neymiş bu be opera kullandığım vakitlere yazık.

Son düzenleme:
İkisi arasından Brave. Ama bana soracaksan ikisi de değil. Oyun oynuyorsan ve arka planda sisteme fazla yük bindirmeyen bir tarayıcı arıyorsan Edge ve Chrome dışında seçenek yok.

İkisi arasından bence Brave.

Geri
Yukarı