Opera GX YouTube videoyu tam ekrana alırken kasıyor

EfoWars

Hectopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Ben severek Opera GX tarayıcısını kullanıyorum ancak saçma bir şekilde bugün YouTube'da videoyu tam ekran yaparken ve yaptıktan 3-5 saniye boyunca ekran donuyor ve ses devam ediyor (donmalar kesik kesik değil sadece tam ekrana alırken ve aldıktan 3-5 saniye sonra bir anlık donma) (bazen ara sıra bağımsız bir şekilde donabiliyor) (ben sistemimden kaynaklı olmadığını ve sorun yaşadığım tarayıcıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum) (videoyu tam ekrandayken aşağıya kaydırınca da kasıyor ve videoyu tam ekrandayken aşağıya kaydırdıktan sonra ise faremi videoya götürünce gene kasıyor). Ben size bana yardım ederken yardımcı olabilecek görselleri aşağıya koydum.
Ek Açıklama 2020-06-14 154055.png

Ek Açıklama 2020-06-14 154122.png

Ek Açıklama 2020-06-14 154151.png
Ek Açıklama 2020-06-14 154210.png

Bu arada ek küçük bir soru sormak istiyorum. Paylaştığım görsellere göre, benim belleğim kaç MHz?

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-06-14 154010.png
    Ek Açıklama 2020-06-14 154010.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 63
Opera GX, normal Opeara tarayıcısından daha fazla kaynak kullanımına ve hatalara sahiptir. Özellikle donanım sınırlandırma ayarlarını ayarladığınızda taraycının çökmesine bile neden olabilirsiniz. Microsoft Edge'de ve Google Chrome'da da aynı sorunu yaşıyor musunuz?

Sorun Youtube kaynaklanıyor. Senin yapabileceğin bir şey yok. Youtube eski arayüzüne yeni video oynatıcısı, yorumlar vb. sistemleri yamayarak ekledi. O alt yapı değişmeden, düzeleceğini sanmıyorum.
Başka bir siteden Youtube videolarını tam ekrana alırken, herhangi bir gecikme yaşamaman lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben severek Opera GX tarayıcısını kullanıyorum ancak saçma bir şekilde bugün YouTube'da videoyu tam ekran yaparken ve yaptıktan 3-5 saniye boyunca ekran donuyor ve ses devam ediyor (donmalar kesik kesik değil sadece tam ekrana alırken ve aldıktan 3-5 saniye sonra bir anlık donma) (bazen ara sıra bağımsız bir şekilde donabiliyor) (ben sistemimden kaynaklı olmadığını ve sorun yaşadığım tarayıcıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum) (videoyu tam ekrandayken aşağıya kaydırınca da kasıyor ve videoyu tam ekrandayken aşağıya kaydırdıktan sonra ise faremi videoya götürünce gene kasıyor). Ben size bana yardım ederken yardımcı olabilecek görselleri aşağıya koydum.
Eki Görüntüle 591358
Eki Görüntüle 591359
Eki Görüntüle 591360Eki Görüntüle 591361
Bu arada ek küçük bir soru sormak istiyorum. Paylaştığım görsellere göre, benim belleğim kaç MHz?
Edit: Netflix izlerkende aynı hata oluyor. (yeniden başlatınca büyük ihtimalle bir süre geçiyor) (bu sorun arkadaşımda olmamakta)
Sorun Youtube kaynaklanıyor. Senin yapabileceğin bir şey yok. Youtube eski arayüzüne yeni video oynatıcısı, yorumlar vb. sistemleri yamayarak ekledi. O alt yapı değişmeden, düzeleceğini sanmıyorum.
Başka bir siteden Youtube videolarını tam ekrana alırken, herhangi bir gecikme yaşamaman lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet burada bu sorun olmamakta.

Bu arada virüs girmiş veya sistemimi yiyen bir şey olabilir mi?
Ek bir bilgi daha vermek istiyorum. Bu sorun yaşamakta olduğum cihaz neredeyse 4-4,5 sebelik isterseniz başka pc donanım hakkında bilgi paylaşabilirim. Acaba bir parça mı sıkıntı yaratıyor?
Opera GX, normal Opeara tarayıcısından daha fazla kaynak kullanımına ve hatalara sahiptir. Özellikle donanım sınırlandırma ayarlarını ayarladığınızda taraycının çökmesine bile neden olabilirsiniz. Microsoft Edge'de ve Google Chrome'da da aynı sorunu yaşıyor musunuz?
Eski Microsoft edge de denedim ama böyle bir sorun yaşamadım (görüntütyü büyütürken görüntüyü biraz bekletti).

Son düzenleme:
Opera GX arayüzündeki animasyon, ses efektleri, GX Corner ve CPU, bellek sınırlama ayarları yüzünden yüksek kaynak tüketiyor. Tarayıcı görev yöneticisinden bakabilirsin.
Onun yerine Normal Opera kullanmanı öneririm.
Ayrıca Chrome yükleyip bağlantıdaki ayarları uygular mısın?
Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Norton 360, Kaspersky IS vb. güvenlik yazılımı kullanıyorsan, bu ayarı kapalı tut. Bu ayar güvenlikten çok Google veri toplamasına neden oluyor. Ayrıca bu tarz ayarları Firefox, Brave, Opera ve Vivaldi gibi tarayıcılarda sunuyor. O tarayıcılarda da bu ayarları kapalı tutun.

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png
Youtube biraz daha akıcılık arıyorsan şu uzantıyı kurun.
Ama dediğim gibi tam ekran sorununu çözmüyor.
Netflix için ise uygulamasını ya da Edge tarayıcısını deneyebilirsin.
Tarayıcılarda en yüksek kaliteyi sadece Edge sağlıyor.
Sistem bakım yöntemleri uygulamayı deneyebilirsin.

Peki belleğimi 16 GB'a yükseltmeli miyim? (Şimdi gözlemlediğim kadarıyla, çok fazla kasma olmamakta ancak (özellikle yeniden başlattığımda) öyle bir şey var ki çok değişik bir şekilde arkada bir şey mi oluyor bilmiyorum ama zamanı belirsiz bir şekilde olduğunu kesinleştirdim. Bu arada Opera GX oyun haberleri sunmakta ve Flow özelliğini kullanmaktayım o yüzden bırakasım yok. (Tabi bu sorunu çözemezsem bırakırım)

(Bir uygulama açarken işlemcim %100 oluyor)
Son bu iki günde bir şey olmadı. Neden olduğunu hala anlamadım.
Ben Google Chrome'ye geçtim ve daha az bellek yediğini far ettim. Hepinize önerisi içi teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Peki belleğimi 16 GB'a yükseltmeli miyim? (Şimdi gözlemlediğim kadarıyla, çok fazla kasma olmamakta ancak (özellikle yeniden başlattığımda) öyle bir şey var ki çok değişik bir şekilde arkada bir şey mi oluyor bilmiyorum ama zamanı belirsiz bir şekilde olduğunu kesinleştirdim. Bu arada Opera GX oyun haberleri sunmakta ve Flow özelliğini kullanmaktayım o yüzden bırakasım yok. (Tabi bu sorunu çözemezsem bırakırım)

(Bir uygulama açarken işlemcim %100 oluyor)
Son bu iki günde bir şey olmadı. Neden olduğunu hala anlamadım.
Ben Google Chrome'ye geçtim ve daha az bellek yediğini far ettim. Hepinize önerisi içi teşekkür ederim.

Flow özelliği normal Opera'da da mevcut şu an ben de aynı sorunu yaşıyorum 1-2 saniyeden bir şey olmaz tam ekran geç açılsın güç açılmasın :D

İyi Forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı