Çözüldü Opera GX'in kendi kendine "Watch" diye bir dosya yüklemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aphrodice

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün bilgisayarım açıktı fakat bilgisayar başında değildim. Bilgisayara geri döndüğümde kullandığım tarayıcı olan "Opera GX" kendi kendisine "Watch" isminde bir dosya yüklemiş. Bilgisayarımı virüs programı ile tarattım, bir şeyler buldu sildim fakat hala içim rahat değil acaba ne yapmam gerekli, sizce dosyayı açmalı mıyım?

[ÇÖZÜM]
Virustotal veya Malwarebytes gibi güzel virüs programları kullanmak ve dosyayı açmamak.

ss.png

Yalnız, bu nasıl bir çözüm? Dosya zararlı değil ki?
Yok olay dosyada değil, ben bilgisayarda değil iken kendi kendisine indiriliyor bilgisayarı taratma anlamında.
Yalnız, bu nasıl bir çözüm? Dosya zararlı değil ki?
gerçi virüstotal dosyaları taratmak için onu düzenleyeyim belirttiğin iyi oldu.

İzlediğim şey bir yayıncının yayınından 14-15 dakikalık bir videoydu.
Bazen bir tuş basılı olunca yanlışlıkla link indiriyorsunuz. Odur muhtemelen. Ben de bayağı bir öyle link indiriyorum yanlışlıkla. Google'da bile oluyor. Tıklayınca link indiriyorum bazen yanlışlıkla.

Bazen bir tuş basılı olunca yanlışlıkla link indiriyorsunuz. Odur muhtemelen. Ben de bayağı bir öyle link indiriyorum yanlışlıkla. Google'da bile oluyor. Tıklayınca link indiriyorum bazen yanlışlıkla.
Evet oda olabilir.

Çözüm için sizin kontrolünüz dışında indirildiyse dosyayı isterseniz açabilirsiniz, içiniz rahat etmez ise bilgisayarınızı herhangi bir anti-virüs programı ile taratabilirsiniz. Tuşunuz basılı kalmışta olabilir.

Geri
Yukarı