Opera GX'ten kurtulmak

Merhaba yaklaşık 8 aya kadar Opera GX kullandım ve şu sitedeki spyware seviyesinin son derece yüksek olduğunu görünce ve gizlilik politkasını okuyunca bırakma kararığı aldım şu an Brave'deyim. Memnunum gerçekten Opera GX çok yavaş bir tarayıcıymış. Brave'e geçince oh be dedim resmen. Zaten gx Control bir işe yaramıyordu. Gx Corner'dan da Epic'teki ücretsiz oyunlara bakıyordum. Şimdi Epic Free Games diye bir uzantı var onu kullanıyorum. Aslında ilk başta Vivaldi'ye geçecektim. Geçmiştim zaten fakat Vivaldi'ye geçtikten 1 gün sonra mailim çalındı ilginç bir şekilde. Firefox modu yüklemiştim. Bilen varsa yazarsa sevinirim. Neyse işte Opera GX'i şu an sildim ve bir veri düşmanı şirketin uygulamasını daha sistemimden kaldırmış oldum. bu konuyu açıp beni bilgilendiren arkadaşa çok teşekkür ederim.

Hız önemli değil ama spyware nedir? Bilgilerimizi falan mı çalıyor.

Benim için 2 kral tarayıcı: Firefox, Brave. Ben Firefox kullanıyorum. Hem kendine özgü eklentileri var hem de arayüz olarak çok iyi. Gizlilik odalı bir tarayıcı. Brave de güzel kullanabilirsiniz. Ama Firefox hız ve gizlilik konusunda bayağı iyi. Benim kullandığım tarayıcılar ve sıralamam şöyle:
Firefox>Brave>Edge=Chrome>Opera

Geri
Yukarı