Opera ve Opera GX kasıyor

EfeKuyumcuu

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, normalde Chrome kullanıyorum ama arkadaşlarım vb. herkes Opera kullanıyor ve tavsiye ediyor. Ben de Opera geçme kararı aldım Opera GX indirdim fakat kasma sorunu vardı, arkadaşlarımda hiç böyle bir sorun olmamıştı araştırdım fakat çözümü bulamadım. GX sildim ve normal Opera'yı yükledim fakat GX göre az kasma olsa da gene kasıyordu, kasma dediğim ise bir şeye tıklarken sekmeler arası geçiş Alt Tab yaptıktan sonraki donma kasma gibi, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bilgisayar özelliklerim;
Intel i7 6.nesil.
NVIDIA GTX 950M (4 GB)
8 GB RAM.
1TB HDD.
Windows 10.

Merhaba, normalde Chrome kullanıyorum ama arkadaşlarım vb. herkes Opera kullanıyor ve tavsiye ediyor. Ben de Opera geçme kararı aldım Opera GX indirdim fakat kasma sorunu vardı, arkadaşlarımda hiç böyle bir sorun olmamıştı araştırdım fakat çözümü bulamadım. GX sildim ve normal Opera'yı yükledim fakat GX göre az kasma olsa da gene kasıyordu, kasma dediğim ise bir şeye tıklarken sekmeler arası geçiş Alt Tab yaptıktan sonraki donma kasma gibi, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bilgisayar özelliklerim;
Intel i7 6.nesil.
NVIDIA GTX 950M (4 GB)
8 GB RAM.
1TB HDD.
Windows 10.

Tarayıcı acıkken 100%100 disk oluyor mu?
Opera GX'de galiba CPU RAM kullanımı attırabiliyordunuz, onu denediniz mi?
Chrome'de böyle sıkıntılar yaşıyor muydunuz?

Tarayıcı açıkken 100%100 olmuyor.
Opera GX'de CPU RAM arttırma gibi bir ayar yapmadım.
Chrome'da hiçbir sıkıntım sorunum vb. yok.
Bu sistem ile Opera'nın normal olarak kasması mümkün değil. Çok daha düşük sistemlerde yağ gibi akıyor da.

Evet bende anlamadım işte herhangi bir çözüm fikriniz vb. varsa yazarsanız sevinirim.

Opera GX Control kısmındaki RAM ve CPU kullanımını artırıp hala kasıp kasmadığını söyler misiniz?

CPU RAM kullanımını nasıl arttırabilirim? Dediğiniz yeri açtım ama nasıl arttırılacağını bilmiyorum.
CPU RAM kullanımını nasıl arttırabilirim? Dediğiniz yeri açtım ama nasıl arttırılacağını bilmiyorum.
ayrıca bazı sitelerde kasıyor bazılrında kasmıyor mesela youtubeda kasmazken haxballda kasıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı