Opera VS. Microsoft Edge

opera68 kullnıyorum edgede iyidir eğer özel bir durum yoksa güncellemeleri ve raporlamaları kapatın ram derdiniz olmaz.
Hepsinin ayrı özelliği vardır yıllardır bitmeyen bir başlık bu.
Chrome80
Firefox72
Opera68 (68 sonrasında takılmalar var.)
edge85 hepsi işimi görüyor.

Edge, Chrome'a göre oldukça optimize. Sistemi cok rahatlatıyor. Ama bir tık daha üstü var: Slimjet. O da Chromium destekli. RAM kullanımı ve performansı Edge'den biraz daha iyi. Çok düşük sistemlerde dahi sorunsuz çalışmakta. Chrome uygulama ve eklentileri ile tam uyumlu. Chrome'da grub tab desteği yokken Slimjet'te vardı. Entegre indirme yöneticisi ile YouTube videoları dahil tüm dosyaları indirmede oldukça yardımcı. Dahili reklam engelleyici var. Sekmeyi PDF, seçili alanı resim olarak ya da sekmeyi video olarak kaydedebiliyorsunuz. Olurda bir şekilde tarayıcı çökerse ( hiç yasamadım ) son oturumu kurtarma seçeneği var.

Neden taktığınızı anlamış değilim. İki tarayıcı da Chromium tabanlı, site yükleme hızları neredeyse aynı. Edge dediğimiz tarayıcı resmen WinUI tabanlı Chrome, Opera da az modifiyeli Chrome...

Bende nonolive uygulamasında canlı yayınlar hep donuyordu. Dedim neden başka bir tarayıcı kullanmıyorum. Chrome'ı bıraktım artık Edge kullanıyorum 1 gram kasma yok tabii ki de Edge kullanın derim daha performanslı ve hızlı.

Geri
Yukarı