Çözüldü Opera'da başlangıç animasyonu nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

theen

Hectopat
Opera tarayıcı kullanıyorum, her açılışta aşağıdaki sesli bir logo animasyonu açılıyor. Bunu devre dışı bırakabilir miyiz? (not: Opera GX değil. Sıçrama diye bir ayar yok).

Ekran görüntüsü 2023-08-30 020201.png

Çözüm
So the solution I found is both simply and effective:

\{your PC}\Opera\101.0.4843.58\opera_gx_splash.exe → opera_gx_splash.off

Really, just rename the file without deleting it (make sure to have file extensions displayed).

I tried 3 times so far and no splash screen appeared so far. And of course no sound either.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Üsteki kısımdan kapatın ben de kontrol ettim ayarlar kısmından. Kapatınca kapanıyor olması lazım.

Tarayıcı ayarlardan kapatsanız da her güncelleme veya kafası ne zaman eserse bu logoyla açılıyor. Ayrıca bu logo çıktığında, tarayıcı zorla mikrofona erişmeye çalışıyor. Bunu bazı bilgisayarlarda, mikrofon açılınca seslerin yarıya düşürülmesi gibi şeyler ile fark edebilirsiniz.

Flags ayarını bilmiyorum. Onu denemenizi öneririm.

Son düzenleme:
Ben silip tekrar kurdum artık gelmiyor ama şöyle bir yöntem de varmış.

1- adres çubuğuna Opera://flags yazıp enterlayın.
2- arama bölümüne intro yazın ve görseldeki gibi disabled yapın.

Eki Görüntüle 1923402

Teşekkürler. Yaptım fakat maalesef o animasyon hala geliyor. Opera'nın yapay zekası aria şöyle bir cevap verdi:

Ekran görüntüsü 2023-08-30 154911.png

Normal opera kullanın diyor. Fakat ben nasıl normal operaya dönebileceğimi bilmiyorum :(
Anlaşılan, alışkanlıkları değiştirip farklı bir tarayıcıya geçme vakti geldi.

So the solution I found is both simply and effective:

\{your PC}\Opera\101.0.4843.58\opera_gx_splash.exe → opera_gx_splash.off

Really, just rename the file without deleting it (make sure to have file extensions displayed).

I tried 3 times so far and no splash screen appeared so far. And of course no sound either.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Çok teşekkürler.😇 Sonunda şu saçma animasyondan kurtulabildim. Artık tıkladığım an hiç bekletmeden açılıyor. Yine de böyle bir şeyi doğrudan bir ayar olarak sunmayıp dosya değiştirmek zorunda bırakmaları çok saçma. Hayır diyeceğim ki yüklenme süresi gerekiyor, o sırada animasyon var. Öyle bir şey de değil. Umarım bir güncellemeyle kaldırma ayarı getirirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı