Opera'da bulunan "Trojan:Script/Oneeva.A!ml" virüs müdür?

meliora

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, dünden beri Windows Defender bu virüsü buluyor ve Opera'dan geliyor. Her seferinde virüsü, çerezleri, Opera'yı siliyorum. Tekrar yüklüyorum ve saatler içinde tekrar buluyor virüsü. Malwarebytes ve HitmanPro ile de tarama yaptım bir şey bulamıyorlar. Garip siteleri de gezmiyorum sadece Instagram, Netflix, Twitter vs... False positive olabilir mi? Ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• opera.png
    opera.png
    27,1 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, dünden beri Windows Defender bu virüsü buluyor ve Opera'dan geliyor. Her seferinde virüsü, çerezleri, Opera'yı siliyorum. Tekrar yüklüyorum ve saatler içinde tekrar buluyor virüsü. Malwarebytes ve hitmanpro ile de tarama yaptım bir şey bulamıyorlar. Garip siteleri de gezmiyorum sadece Instagram, Netflix, Twitter vs... False positive olabilir mi? Ne yapmam gerekiyor?

Programlarina bak calistira girip temp yaz icine gir her şeyi sil sonra yine calistiri aç %temp% yaz hepsini sil appdataya C diskine her yere bak gizli klasörü gormeyi aç degisik kodlu görürsen sil icine bak ama calistirma.

temp'in içindekileri sildim ama diğer kısmı pek anlayamadım... değişik kodlu şeyleri sil derken? oradaki çoğu şey değişik kodlu zaten ve nasıl bir sorun olacağını anlamadım hitmanpro vs gibi uygulamalar bir şey bulamamışken
az önce iki defa daha aldım uyarıyı ve bunlar instagram keşfeti gezerken oluyor nedense... opera gezdiğim sitelerdeki resimleri otomatik kaydediyor sanırım ve o klasöre gidiyor çünkü diğer dosyaları paint ile açmayı denedim hepsi neredeyse keşfetteki ya da netflixte olan resimlerdi ve virustotal'e eklediğim zaman herhangi bir sorun bulamadı. bu olaydan sonra tekrar sildim opera'yı ve yükledikten sonra instagram'a hiç giriş yapmadım. sadece netflixten bir şeyler izliyorum, bakalım uyarı verecek mi tekrar... benim anlamadığım nasıl böyle bir şey olabiliyor? bir anda instagram keşfette gezerken virüs algılıyor bu program? paranoya yaptı şu an bende garip bir şekilde :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı