Çözüldü Opera'nın ekran kartını kullanması normal m?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RHEZNOW

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Opera'dan video izlerken GPU'nun %10 %25 arası olması normal mi? Sürekli değişiyor ama en fazla bunları gördüm ben yani YouTube ekran kartı kullanıyor mu bunu merak ettim de.

Çözüm
Bilgisayardaki her işlem GPU kullanır. Youtube'de de artması normal. Youtube ağır bir sitedir, bilgisayarın diğer CPU, RAM gibi kaynaklarını da tüketir. Eğer bilgisayarınızda 2 adet ekran kartı varsa, yani biri Intel'in diğeri NVIDIA gibi bir ekran kartı varsa ve tarayıcı NVIDIA'yı kullanıyorsa sıkıntı vardır.
Bilgisayardaki her işlem GPU kullanır. Youtube'de de artması normal. Youtube ağır bir sitedir, bilgisayarın diğer CPU, RAM gibi kaynaklarını da tüketir. Eğer bilgisayarınızda 2 adet ekran kartı varsa, yani biri Intel'in diğeri NVIDIA gibi bir ekran kartı varsa ve tarayıcı NVIDIA'yı kullanıyorsa sıkıntı vardır.

Çözüm
Bilgisayardaki her işlem GPU kullanır. YouTube'da de artması normal. YouTube ağır bir sitedir, bilgisayarın diğer CPU, RAM gibi kaynaklarını da tüketir. Eğer bilgisayarınızda 2 adet ekran kartı varsa, yani biri Intel'in diğeri NVIDIA gibi bir ekran kartı varsa ve tarayıcı NVIDIA'yı kullanıyorsa sıkıntı vardır.

Hayır NVIDIA ekran kartı Intel işlemci var işlemcide 9400F olduğu için grafik birimi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı