Operatör değişikliği taahhüt bitmeden yapılırsa ceza kesilir mi?

Berat Karacengel

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 4 5 yıldır Turkcell kullanıyorum. Son 2 yılımda faturalı tarifeye geçtim. Bu sene faturam 45 liraydı. Taahhüt bitince en ucuz tarife 65 lira. Ben de başka operatörleri denemek istiyorum. Ekim'in 24'de taahhüt bitiyor. Taahhüt bitmeden Vodafone veya Türk Telekom'a numaramı taşısam ceza öder miyim? İnternette son ayda cezalar sıfırlanıyor diye gördüm sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son ay geçebilirsiniz. Daha öncesinde ise cayma bedeli çıkar.

Son üç/dört gün kala faturasız hatta geçip öyle taşıma işlemi yapmanız gerekiyor. Yanlışsam düzeltsin arkadaşlar ama geçtiğimiz ay Vodafone faturalıdan Turkcell faturasıza geçtim. Vodafone ile konuştuğumda yapmam gereken işlemin bu olduğunu söylemişlerdi ve tam gününde faturasıza geçirdiler.

Turkcell'e sordum böyle cevap verdiler ne kadar olur.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210901-210319_Messenger.jpg
    Screenshot_20210901-210319_Messenger.jpg
    85,1 KB · Görüntüleme: 15.309
Merhaba. Benim Vodafone'da 12 ay taahhüdüm var ve 7. ayındayım. Çıkmak istediğimde 147 lira ceza kesiyor. Bu ceza bildiğim kadarıyla taahhüt verdiğin için yaptıkları ve senin kullandığın indirim kadar oluyor. Fakat cezasız bir şekilde tarife değiştirebiliyorum. Geçebileceğim tarifeler normalde 114 liraymış taahhütte 62 lira oluyor yani 52 lira indirim. Ona geçtiğim zaman benim eski taahhüdümden bir ceza gelir mi yoksa sıfırlanıp sadece 52 lira mı gelir? Onu ödeyip operatör değiştirmeyi düşünüyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı