Operatör değişikliği ve geri dönüş

Ben yapmıştım bunu. Hatta Turkcell bayiinden önerdiler o yüzden yaptım. Git dediler Vodafone'a geç sonra tekrar buraya gel işlemleri başlatalım dediler aynen dedikleri gibi yaptım sim kart değiştirdim ama 2-3 gün hattımı kullanamadım sonra eski sim kartıma geri döndüm ve avantajlı yeni üye paketini kullanıyorum şu anda. Numara taşıma işlemi yaparak yeni üye gibi görünüyorsun bu şekilde avantajlı paketlerden yararlanıyorsun. Turkcell'in ne çıkarı var da bunu önerdiler bilmiyorum herhalde kendilerine geçiş istatistiğini yükseltmek için yapıyorlardır.
Merhabalar benim de yarın türkcell de taahhütüm bitiyor. Ucuz tariflerden yararlanmak için git gel yapacağım fakat birkaç sorum var;
1) Vodafone a geçtiğimde faturalı mi faturasız mı taşıyacağım numaramı ve herhangi bir yükleme paket yapacak miyim? Ya da vodafone bayii bu yönde beni zorlayacak mi?
2) Vodafone da işlem başlattığımız andan itibaren hat kullanıma kapanıyor mu yani gelen aramalar bile alamıyor muyum ?
3) Vodafone a geçiş yaparken bizim niyetimizi anlamamaları mi lazım yani 2 gün kullanıp tekrar gideceğimizi ya da bahane uydurmak gerekiyorsa ne demeliyim ?
Şimdiden teşekkür ederim.

@efeymz
Faturasız bir pakete geçiş olacak. TL yüklemeli paket olacağı için hat açılana kadar yükleme yapılmıyor zaten. Açılması 2-3 gün sürdüğü için bayiinin sana bir şeyi zorlaması gibi bir durum yok. Hat hemen kullanıma kapanmıyor. Ama 1 gün sonra şimdi kullandığın hattın devredışı kalacak ve onu çıkartıp yeni hatta takacaksın. Yeni hat henüz aktifleşme aşamasında olduğu için sadece gelen aramaları kabul edebilceksin. Sen arama yapamayacaksın. 2-3 gün içinde yeni hattın tamamen aktifleşecek. O zaman eski hattın için işlemler başlayacak. 2-3 gün içinde eski hattın tekrar aktif hale gelecek yeni paketin ile beraber. Niyetini anlayamazlar zaten. Neden geçiyorsun derseler Turkcell'den bıktım dersin.

@efeymz
Faturasız bir pakete geçiş olacak. TL yüklemeli paket olacağı için hat açılana kadar yükleme yapılmıyor zaten. Açılması 2-3 gün sürdüğü için bayiinin sana bir şeyi zorlaması gibi bir durum yok. Hat hemen kullanıma kapanmıyor. Ama 1 gün sonra şimdi kullandığın hattın devredışı kalacak ve onu çıkartıp yeni hatta takacaksın. Yeni hat henüz aktifleşme aşamasında olduğu için sadece gelen aramaları kabul edebilceksin. Sen arama yapamayacaksın. 2-3 gün içinde yeni hattın tamamen aktifleşecek. O zaman eski hattın için işlemler başlayacak. 2-3 gün içinde eski hattın tekrar aktif hale gelecek yeni paketin ile beraber. Niyetini anlayamazlar zaten. Neden geçiyorsun derseler Turkcell'den bıktım dersin.
@Parti Şapkası Faturasız pakete derken ? Numaramı faturasıza geçirip herhangi bir pakete dahil mi olacağım hattı alırken? Yoksa sadece faturasız sim alıp hiç-bir pakete dahil olmayacak mıyım?

@efeymz Herhangi bir pakete dahil olmadan numara taşıyamazsınki zaten. Ayrıca bu benim geçen sene yaptığım bir şeydi. Hala böyle bir olay var mıdır bilmiyorum. Turkcell bayiine sorsan daha iyi olur.

@efeymz Herhangi bir pakete dahil olmadan numara taşıyamazsınki zaten. Ayrıca bu benim geçen sene yaptığım bir şeydi. Hala böyle bir olay var mıdır bilmiyorum. Turkcell bayiine sorsan daha iyi olur.
@Parti Şapkası Hâlâ var zaten Turkcell bayi tavsiye etti bana da yapmam için :) Vodafone da hangi pakete geçiş yapmıştınız hatırlıyor musunuz peki referans olması adına ?

Geri
Yukarı