Oppenheimer filmindeki yatak sahnesindeki kitabın ismi nedir?

St4B0l1zm4

Centipat
Daha fazla  
Oppenheimer filminin başlarındaki yatak sahnesinde bahsedilen kitap gerçekte var mı (muhtemelen var), ve (*muhtemelen) ismi nedir? Daha da netleşmesi adına ayrıntılandırıyorum: Yatak sahnesinde oppe "sanırım hepimiz basit ruhlarız" dedikten sonra jean "ben değilim" dediğinde jean bir kıtabı alıp Oppe'ye okumasını söylediğinde oppe kitabın ana fikrinden bahsettikten sonra jean "hayır, sözleri oku (sanırım Türkçedeki çevirisi böyleydi, yazıları oku anlamına da gelebilir ve bahsettiğim şey çeviri değil, her neyse)" dediğinde oppe sözleri okurken (sözler: Ben şimdi ölüm oldum, dünyaların yok edicisi) jean kitabı Oppe'nin göğsüne doğru itip Oppe'nin yavaşça üstüne çıktığı ve sahnenin orada bittiği sahnedeki kitap, bahsettiğim kitap o işte, o kitabın ismini öğrenmek istiyorum.

Konu trol falan değil. O kitabın ismini öğrendikten sonra kendisini okumak istiyorum.

Daha da ayrıntılabilirim, Oppe "Sanırım hepimiz basit ruhlarız" dediğinde Oppe yataktaydı ve Jean kitapliğin yanındaydı ve kitaplığı karıştırıyordu, sonra eline bir kitap alıp (sanırım bahsettiğim kitap), "Ben değilim" dedi. Sonra Jean yatağa doğru yaklaştı, Oppe' ye sözleri okumasını söyledi (çevirisi bu olmayabilir), Oppe daha kitabı eline almadan ve Jean daha yatağa çıkmadan Oppe kitabın ana fikrinden yüzeysel şekilde bahsetti, sözleri tam hatırlamıyorum, sonra Jean "hayır, sözleri oku" dedi, kitabı Oppe' ye yaklaştırdı, Oppe okumaya başladı ve ondan sonra Jean, ayakları yatağın dışındayken Oppe' nin üstüne uzandı ve gittikçe açıyı azaltıp yaklaştı, ve sanırım bu şekilde yaklaşık 2 saniye devam ettikten sonra sahne bitti.

*2 değil yaklaşık 3.4 saniye olması lazım.

3-4 değil, 3.4, lütfenn.

Son düzenleme:
Filmi henüz izlemedim ama "Ben şimdi ölüm oldum, dünyaların yok edicisi" gerçek Oppenheimer'ın bir cümlesi. Bhagavad Gita'dan alıntı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Filmi henüz izlemedim ama "Ben şimdi ölüm oldum, dünyaların yok edicisi" gerçek Oppenheimer'ın bir cümlesi. Bhagavad Gita'dan alıntı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu biliyorum, eğer film gerçek olaylardan şaşmamış ise filmde Oppe daha bomba olayına bile girmeden önce böyle (yukarıda bahsettiğim gibi) dir diyalog yaşanıyordu, ve eğer filmde bir yanlışlık yok ise, o kitabi öğrenmek istiyorum. Demek istediğim Oppe üzerine patentlemiş olabilir ama muhtemelen o söylemeden önce bu sözleri okumuştu (filme göre).

Oppenheimer filminin başlarındaki yatak sahnesinde bahsedilen kitap gerçekte var mı (muhtemelen var), ve (*muhtemelen) ismi nedir? Daha da netleşmesi adına ayrıntılandırıyorum: Yatak sahnesinde oppe "sanırım hepimiz basit ruhlarız" dedikten sonra jean "ben değilim" dediğinde jean bir kıtabı alıp Oppe'ye okumasını söylediğinde oppe kitabın ana fikrinden bahsettikten sonra jean "hayır, sözleri oku (sanırım Türkçedeki çevirisi böyleydi, yazıları oku anlamına da gelebilir ve bahsettiğim şey çeviri değil, her neyse)" dediğinde oppe sözleri okurken (sözler: Ben şimdi ölüm oldum, dünyaların yok edicisi) jean kitabı Oppe'nin göğsüne doğru itip Oppe'nin yavaşça üstüne çıktığı ve sahnenin orada bittiği sahnedeki kitap, bahsettiğim kitap o işte, o kitabın ismini öğrenmek istiyorum.

Konu trol falan değil. O kitabın ismini öğrendikten sonra kendisini okumak istiyorum.

Daha da ayrıntılabilirim, Oppe "Sanırım hepimiz basit ruhlarız" dediğinde Oppe yataktaydı ve Jean kitapliğin yanındaydı ve kitaplığı karıştırıyordu, sonra eline bir kitap alıp (sanırım bahsettiğim kitap), "Ben değilim" dedi. Sonra Jean yatağa doğru yaklaştı, Oppe' ye sözleri okumasını söyledi (çevirisi bu olmayabilir), Oppe daha kitabı eline almadan ve Jean daha yatağa çıkmadan Oppe kitabın ana fikrinden yüzeysel şekilde bahsetti, sözleri tam hatırlamıyorum, sonra Jean "hayır, sözleri oku" dedi, kitabı Oppe' ye yaklaştırdı, Oppe okumaya başladı ve ondan sonra Jean, ayakları yatağın dışındayken Oppe' nin üstüne uzandı ve gittikçe açıyı azaltıp yaklaştı, ve sanırım bu şekilde yaklaşık 2 saniye devam ettikten sonra sahne bitti.

*2 değil yaklaşık 3.4 saniye olması lazım.

3-4 değil, 3.4, lütfenn.
Bu arada hatırladığım şeyleri bu ne kadar nefret ettiğim bir şey olsa da filmi korsan izleyerek teyit ettim, ve görsel sahnelerde yanlışlar çok az, birkaç sahneyi atlamışım ve görsellikte biraz hata payı var, diyalogların yarısından fazlasını hatırlamıyorum ki bu normal ve yazdıklarımın da neredeyse pehsi doğru, ve en sondaki sahne 4.2 saniye' imiş, ve 0.8 saniye bir hata payı var.

Ve bu arada bu teyiti yapmadan önce yazmış olduğum bazı yazılar:
Bu arada şimdi biraz daha netleşti, en son 3.3-3.4 saniyeden biraz daha fazla olabilir, ve kitabın adını bahsettiğim kronolojik başlangıç noktasından birkaç saniye önce söylüyorlardı, sanırım Oppe söylüyordu, Jean yataktan kalktıktan sonra kamera kısa bir süre Oppe' yi gösterdi, Oppe' nin sahnesinden sonra kamera Jean' e yöneliyordu( daha doğrusu sahne değişiyordu), o sırada Jean kitaplığı karıştırıyordu, parmaklarını kitaplara sürttü, yine kamera değişti, başka bir konum ve başka bir açı ile tekrar Jean' i gösterdi (sanırım yakşaık 1 saniyeliğine), Sonra önceki mesajdaki başlangıç noktası olan "Oppe' nin "Sanırım hepimiz basit ruhlarız" dediği yer" geldi, ve bir ihtimal kitabın adını ondan sonraki sahnedeki Jean de söylemiş olabilir, çok küçük bir ihtimal, muhtemelen burada bahsettiğim Jean' in son sahnesinden bir sahne önceki Oppe söyledi.

Ayrıntıya girdikçe hatırlamak ve karıştırmamak daha zor, hayatım boyunca sadece 2.4 (yaklaşık)kitap okuduğumu düşünürsek (sadece kendi isteğim ile okuduklarımı saydım), ve dedeltif oalrak çalışmadığımı üstelik 17 yaşında olduğumu ama zamanımın yaklaşık yarısını (bu hesaba herşey dahil, uyku vs. de) bu daha da karmaşık hale geliyor.
Nolan' a olan saygım arttı lan! Tabi muhtemelen o da benden iyi hatırlayamaz, saygımın artmasının sebebi basit senaryolar ve diyalogları yeterli görmemesini tekrar gözler önüne sermiş olmam.
Sanatçı anlaşılmak ister tabiri çoğunlukla doğru, Oppenheimer... filmden bahsediyorum, ve samimiyetim den küfürlü konuşuyorum umarım kimse saygısızlık olarak değerlendirmez (filme ve Nolan' a saygısızlık, olarak)) buradan sadece sanatı kaplıyor, Nolan hem sanatı hem sanatçıyı ve ben de aynı şeklide ve bu cümlede Nolan' ı benden önce yazmış olmamın sebebi alçak gönüllü olmam değil ön planda olmayı benden daha çok hak ettiğini düşünmemdi ki bu çok basit bir şey, lanet olsun her şeyi egoistlik olarak yargılamayın lan artık, "EGO" ile ilgili bir makale yazmamın zamanı gelmiş sanırım, herneyse.

Ve anlamayanlar için (hiçbir şey anlamayanlar için değil sanat ve sanatçı ile ilgili kısmı anlamayanlar için) bastiçe açıklayayım: Nolan Oppenheimer'ı... filminden bahsediyorum yaptı, bu filmi yapabilecek kadar zeki ve üstün bir insandı, üstün şekilde yaratılmıştı, üstün bir sanat olarak, ve aynı cümle filmin sanatını da kısmen açıklıyor, ve ben de burada bunu yazıyorum çünkü hem Nolan' a hem de kendime yardım ediyorum ki bu Nolan' dan çok benim işime gelir, ve eğer yeterince vizyon (vizyon kelimesini sert konuşmamak ve bu seferlik alçak gönüllü davranmak için kullandım) sahibiyseniz sizin de işinize yarar. Herneyse. Eğer cenazesine gelebilirsem Nolan' ın cenazesinde herif defnedilirken uzaktan güneş gözlüğü ile izlemeyi planlıyorum, eğer direkt cenazeye davet edilirsem teklifi kabul etmem bu durum açısından daha avantajlı olur ama uzaktan cenazeyi izlemek gibi varsayılan durumun ötesinde bir noktaya ulaşamam, yine de totaldeki avantajı sebebiyle beni davet etlemerini tercih ederim, duygular arka planda dönmeye devam etsin ve ben onları sadece kendime zevk yaşatmak için kullanayım, öbür türlü hiçbir işe yaramazlar. Ve bazı kişilerin cenazemde defin şeysini (her ne deniyorsa, kelime aramak istemiyorum) güneş gözlüğü ile izlemesini istiyorum, imkanı olan varsa kimlikleri anlaşılmayacak ama belli olacak şekilde çok uzaktan sniper tüfek ile falan da izleyebilir, eğer o zamana kadar yeterince zengin olabilirsem (ki olamaz isem hiçbirşeyin bir anlamı yok ve ben aşırı zeki bir zavallı pislik olarak ölmüş olacağım) beni uzaktan sniper ile izleyenlere bir miktar ödeme yapılması için uğraşacağım, ölmeden önce uğraşacağım, ve siz öldükten sonra sniper ile izleyeceksiniz. Teşekkürler, menajerimin numarası: +90 554 258 49##, son iki haneyi public ortamda paylaşamıyorum ilgilenenler dm' den ulaşabilir veya birçok matematiğe göre ki bu durumda fazla göreceliliğe düşmez, %1 ihtimal ile sallayarak tutturabilirsiniz. Ve ihtimaller ile ilgil de makale yazmalıyım, sanatçı anlaşılmak ister.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı