Oppenheimer'a gidilir mi?

Gidenlerden birisi çok güzel bir 3 saat geçiririm diye gitmiş ancak film çok fazla teknik ve diyalogdan oluşuyormuş. Yani tüm bütçe oyunculara ve malum sahneye gitmiş de hikaye karakterlerin ağzından anlatılmış.🧚

Ayrıca ana karakter harici diğer karakterlerin fazla bir derinliği yokmuş ancak filmin kurgusu çok iyiymiş. 3 ayrı zamanı çok iyi şekilde birbiriyle iç içe geçmiş bir şekilde aktarmış yönetmen.

Onun dışında filmin çoğunu filmin dışında olarak izlemiş. Yani Oppenheimer'ın kim olduğu ilgini çok çekmiyorsa bedava izlemek için arkadaşlarından birine internet paketi ısmarlatabilirsin. 🤭

Filmi izledim piyasa da çok janjanlı olarak gösterildi ama o kadar abartıldığı kadar değildi. Ama yine de asla kötü diyemem gayet güzeldi. Film ilk 1-1,5 saati sanki sürekli fragman izliyorum gibi oldu ama. Bilmiyorum değişik bir film. Bence gidilebilir.

Biyografi filmi olduğunu bilerek git. Söyleyeceğim en önemli şey bu olabilir. Çoğu diyalog filmin. Ayrıca bir sürü isim olduğu için biraz kafa karışabiliyor. Üstüne farklı zaman çizelgeleri olduğunu düşünürsek daha da karışıyor. Trinity'in patlama sahnesi için de çok büyük beklentilere girme. Görsel açıdan tatmin olacağını sanmıyorum ama çok farklı şeyler hissettiriyor. Özellikle yarattığı gerginlik...

Gitmeden önce aşağıdaki videoyu izlemeni tavsiye ederim, faydasını gördüm ben. Son olarak filmin ikinci bölümü, özellikle son kısımları çok iyiydi. İlk bölümde çıkan çok gördüm salondan, yazık oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gitmiyorum.

Kesilmiş film izlemem.
+18 sahne gördüm ben yine. Bahsedilen 15 dakikadan kesilen kısımlar çok önemli değilmiş demek ki. Ayrıca sırf bunun için böyle bir filme gitmemek çok saçma olur. Şimdiden tarihin en iyi biyografi filmleri arasında yerini almış bir yapım.

Biyografi filmi olduğunu bilerek git. Söyleyeceğim en önemli şey bu olabilir. Çoğu diyalog filmin. Ayrıca bir sürü isim olduğu için biraz kafa karışabiliyor. Üstüne farklı zaman çizelgeleri olduğunu düşünürsek daha da karışıyor. Trinity'in patlama sahnesi için de çok büyük beklentilere girme. Görsel açıdan tatmin olacağını sanmıyorum ama çok farklı şeyler hissettiriyor. Özellikle yarattığı gerginlik...

Gitmeden önce aşağıdaki videoyu izlemeni tavsiye ederim, faydasını gördüm ben. Son olarak filmin ikinci bölümü, özellikle son kısımları çok iyiydi. İlk bölümde çıkan çok gördüm salondan, yazık oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

+18 sahne gördüm ben yine. Bahsedilen 15 dakikadan kesilen kısımlar çok önemli değilmiş demek ki. Ayrıca sırf bunun için böyle bir filme gitmemek çok saçma olur. Şimdiden tarihin en iyi biyografi filmleri arasında yerini almış bir yapım.
Evet ama filmi 13+ yaptılar. Cinsellik içeren sahnelerin çoğunu kestiler. Çünkü film yurt dışında R (yani 18+) olarak çıktı.

Evet ama filmi 13+ yaptılar. Cinsellik içeren sahnelerin çoğunu kestiler. Çünkü film yurt dışında R (yani 18+) olarak çıktı.
Biliyorum. Sinemada ne gördüğümü de biliyorum ayrıca. Tek bilmediğim şey neden +13 yayınladıkları. Cinsel sahnelerin tamamı kesilmemiş çünkü. Spoiler olmasın diye hangileri olduğunu söylemeyeceğim ama hatırladığım iki çıplaklık içeren sahne vardı. İkisinde de göğüsler gözüküyordu. Diğer cinsel bölgeler yoktu ama.

Biliyorum. Sinemada ne gördüğümü de biliyorum ayrıca. Tek bilmediğim şey neden +13 yayınladıkları. Cinsel sahnelerin tamamı kesilmemiş çünkü. Spoiler olmasın diye hangileri olduğunu söylemeyeceğim ama hatırladığım iki çıplaklık içeren sahne vardı. İkisinde de göğüsler gözüküyordu. Diğer cinsel bölgeler yoktu ama.
13+ yayınlanmasına ben de şaşırdım. Daha hafif sahneler içeren film bile hemen 18+ yiyor.

Filmi izlemedim ama emin değilim. Nolan ve Cillian için gitmeyi düşündüm. Ankara'da dijital IMAX var. Ankamall'deki öyle sanırım. 130 liraya değer mi film?
Sosyal medyada popüler diye gideyim demeyin. Tarihi olayları ve biyografi türü içerikleri seviyorsanız kesinlikle gidilir.

Kanka 15 dakika toplam +18 sahne bulunuyormuş çıplaklık falan eğer ailen takmıyorsa gidebilirsin.
Hayır 5 dk bile geçmiyor. Bakmasın ben öyle yaptım.

Geri
Yukarı