Oppo A5 2020 model telefona Android 12 yüklenebilir mi?

Noah.Clark

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 2200G 12 GB Ram 120 GB SSD 1.5 TB HDD
Meslek
Bilgisayarcı
Daha yeni Oppo A5 2020 aldım. İnternette bazı forumlarda Android 10'dan sonra güncelleme almayacağı söyleniyor. Bu cihaza Android 12 yüklemenin düşük riskli bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha yeni Oppo A5 2020 aldım. İnternette bazı forumlarda Android 10'dan sonra güncelleme almayacağı söyleniyor. Bu cihaza Android 12 yüklemenin düşük riskli bir yolu var mı?
Cihazın bir Oppo, önyükleyici kilidini açamazsın. Haliyle TWRP da yok, Custom ROM da yok. 3 GB RAM'li model Android 10'da kalacak.

Annemdeki Android 11 kullaniyor ColorOS 7.1 ile.
ColorOS 7 arayüzü Android 10 kullanır.

Clickbait başlık. A.xx kodlu yamalar cihazın ilk çıktığı sürümdür, yani Android 9. C.xx kodlu yamalar da bir sonraki Android sürümünü temsil eder, yani Android 10.
Bu arada, Android 9 ile çıkış yapıp Android 12 güncellemesini alacak sadece iki tane Oppo cihaz var; Reno 10X Zoom ve Reno Ace.

Son düzenleme:
Aynı telefona sahibiz. Şu andaki android 10 işletim sisteminde bile çok iyi bir performans veremiyor. Her zaman akıcı değil anlık bazı takılmalar yaşanıyor. 3 GB ram olmasının etkisi de var. Şu anda android 10 maks olması gerek zaten bu telefona ve öyle de. Yükseltme gelse bile geçmeme taraftarı olurdum. Tavsiyem geçmemeniz ama üstteki yorumlara göre de zaten geçemezsiniz. Kafanıza takmayın android 10 tam ideali şu anda fazlasına gerek yok.

Geri
Yukarı