Oppo A73 garantisi

Ahmet dlkci

Centipat
Daha fazla  
Geçen yıl almış olduğum Oppo A73 cihazım son sıralar hafiften donmaya ve şarjı erken bitmeye başladı. Telefonu aldım alalı hiç yazılım güncellemelerini yapmadım. Garantiye bu sebeplerden dolayı göndermeli miyim? Başına böyle bir olay gelen var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

Geçen yıl almış olduğum Oppo A73 cihazım son sıralar hafiften donmaya ve şarjı erken bitmeye başladı. Telefonu aldım alalı hiç yazılım güncellemelerini yapmadım. Garantiye bu sebeplerden dolayı göndermeli miyim? Başına böyle bir olay gelen var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hafif donma ve şarjın hızlı bitmesi hakkında OPPO Türkiye ile iletişime geçiniz. Onlar uygun ve gerekli görürse yetkili servise gönderebilirsiniz. Ayrıca yazılım güncellemeleri varsa yapın. Cihazın genel oluşan sorunlarını düzeltmek, güvenlik güncellemeleri gibi güncellemeler olabilir. Android sürümü nedir?

ColorOS v.7.2 Android sürümüde 10.
Forumlarda güncellemeden sonra şarjın daha hızlı bittiğini okumuştum bu yüzden güncelleme yapmıyordum.

Güncelleme sayfasının ekran görüntüsünü atabilirmisiniz, bildiğim kadarıyla a73 için son sürüm coloros12 android 12 benim cihazım oppo a74 ve suanda coloros 12 kullanıyor telefon kutudan coloros 11 ile cikiyodu ama coloros 12 güncellemesinden sonra telefonum hem hızlandı hemde bazı donma takılma sorunları düzeldi yaparsanız ne gibi sorunlar çıkar bilemem ama yaptığınızda sorun yaşarsanız oppo servisinde telefonun sürümü düşürülebiliyordu

Hocam güncelleme yaptığım taktirde ColorOS 11.1'e Android de 11e yükseliyor. Ben hiç güncelleme yapmadığım için bunlar çıkıyor olabilir mi? Yani bu güncellemeden sonra mı ColorOS 12'yi alabilirim?

Hocam güncelleme yaptığım taktirde ColorOS 11.1'e Android de 11e yükseliyor. Ben hiç güncelleme yapmadığım için bunlar çıkıyor olabilir mi? Yani bu güncellemeden sonra mı ColorOS 12'yi alabilirim?
Evet o güncellemeyi yaptıktan sonra gelir yinede dikkatli olmanızda fayda var güncellemeden önce yedeklerinizi almalısınız ve güncellemeden sonra ne gibi sorunlar oluşur bilemem ama keşke bu güncellemeler ilk geldiginde yapsaydiniz

B

Büyük ihtimalle önce ColorOS 11.1'e ardından tekrar güncelleme kontrol yaptığınız zaman ColorOS 12.1 çıktı mı?

Android sürüm yükseltmelerinden sonra format önerilir. Tüm telefonlarda böyledir. Sonra sosyalde insanlara gelip vay anam bana güncelleme yaptırdınız mahvoldu demeyin.

Şahsen A73 kullanıyorum, ColorOS 7.2, sürüm A.34 ve altındaysan kesinlikle güncelleme yapma. A.38 ve sonrasında pil ömrü ile ilgili sıkıntılar var. ColorOS 11 berbat çalışıyor bu cihazda. ColorOS 12 iyi denebilir ama COS 7 kesinlikle daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı