Oppo A73 hangi Oyun sürücüsü seçilmeli?

22teknoloji

Hectopat
Oppo A73 kullanıyorum geliştirici ayarlarında geziniyorken oyun sürücü tercihleri diye bir şey gördüm varsayılan, oyun sürücüsü ve sistem grafik sürücüsü var hangisini seçersem oyunda daha fazla performans alırım. Ya da hiç kurcalamamalı mıyım?

Bununla ilgili "teknik" bir ayrıntı yok, ancak bu genellikle Android 10'un Vulkan entegrasyonu ile ilgili bir seçenek. Bu sürümle Google, tüm 64 bit cihazlar için temel bir gereksinim olarak Vulkan 1.1 için destek talep eden "Vulkan'ı her yere" zorluyor. Oyuncular için, OpenGL ES'yi Vulkan 1.1'in üzerine uygulayan güncellenmiş Neredeyse Yerel Grafik Katmanı Motoru (ANGLE) sayesinde daha da iyi hâle geliyor. ANGLE onboard ile oyun oynarken daha yüksek kare hızlarının, daha hızlı yükleme sürelerinin ve iyileştirilmiş pil ömrünün keyfini çıkarmalısınız.

Bununla ilgili "teknik" bir ayrıntı yok, ancak bu genellikle Android 10'un Vulkan entegrasyonu ile ilgili bir seçenek. Bu sürümle Google, tüm 64 Bit cihazlar için temel bir gereksinim olarak Vulkan 1.1 için destek talep eden "Vulkan'ı her yere" zorluyor. Oyuncular için, OpenGL Es'yi Vulkan 1.1'in üzerine uygulayan güncellenmiş neredeyse yerel grafik katmanı motoru (angle) sayesinde daha da iyi hâle geliyor. Angle onboard ile oyun oynarken daha yüksek kare hızlarının, daha hızlı yükleme sürelerinin ve iyileştirilmiş pil ömrünün keyfini çıkarmalısınız.

Sanki bir yerden alıntı yapılmış gibime geldi. Kaynak söyleseydiniz keşke merak ettim şimdi tam olarak özellikleri.

Ama değiştirip değiştirmesi ile ilgili bir şey söylemediniz.

Bununla ilgili "teknik" bir ayrıntı yok, ancak bu genellikle Android 10'un Vulkan entegrasyonu ile ilgili bir seçenek. Bu sürümle Google, tüm 64 Bit cihazlar için temel bir gereksinim olarak Vulkan 1.1 için destek talep eden "Vulkan'ı her yere" zorluyor. Oyuncular için, OpenGL Es'yi Vulkan 1.1'in üzerine uygulayan güncellenmiş neredeyse yerel grafik katmanı motoru (angle) sayesinde daha da iyi hâle geliyor. Angle onboard ile oyun oynarken daha yüksek kare hızlarının, daha hızlı yükleme sürelerinin ve iyileştirilmiş pil ömrünün keyfini çıkarmalısınız.

Angle onboard nedir? Oyun oynuyorken pil performansı önemli değil benim için performans olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanki bir yerden alıntı yapılmış gibime geldi. Kaynak söyleseydiniz keşke merak ettim şimdi tam olarak özellikleri.
Kaynak olarak İngilizce makale bulunmaktadır. Buradan göz atabilirsiniz.
Ama değiştirip değiştirmesi ile ilgili bir şey söylemediniz.
Gereksiz bir şey.
Angle onboard nedir? Oyun oynuyorken pil performansı önemli değil benim için performans olsun.
Cihazınız, arkadaşın dediği gibi en üstün performansı sunuyordur. Sonuçta bu sadece bir mobil cihaz ve oyunlara göre optimize işleminden geçiyordur. ANGLE, bir kısaltmadır ve “Neredeyse Yerel Grafik Katmanı Motoru” anlamına gelir. ANGLE, OpenGL kodunu Android'de Vulkan koduna çevirecektir, çünkü ilki işletim sisteminde resmi olarak desteklenen bir donanım API'sidir.

Geri
Yukarı