Oppo Reno 10x Zoom VS Xiaomi Mi 9

Xpotic

Kilopat
Yer
İstanbul/Giresun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen hafta 4500₺'ye aldığım Mi 9 telefonumdan genellikle memnunum lakin oyunlardaki sıcaklık artışı yüzünden biraz memnun değilim. Geçenlerde başlıkta yazdığım Oppo Reno 10x Zoom telefonundaki sıvı soğutma sistemini görünce biraz pişman oldum aslında performans açısından en iyi telefonlardan birine sahibim ama elim terleyince bir anlamı kalmıyor. Karşılaştırma videolarını izledim. Genellikle Mi 9 hep geride kalıyor. Size olan sorum telefonumu değiştirmeli miyim yoksa sıcaklık konusunun bir çözümü var mıdır?

Çözüm
Teknosa sitesinde fiyat 5000 civarındayda gördüm.
Baktığın telefon Oppo Reno olmasın? Oppo Reno 10X Zoom Teknosa'da 8.000 TL. Oppo Reno'da ise SP 710 bulunuyor ve bu 1400 TL'lik garantisiz sıfır cihaz da bile var :D Ayrıca 3350 TL'lik bir farka değeceğini sanmıyorum. Kamera tasarımı, kamerası ve sıvı soğutma için. Çünkü Mi 9 aşırı yeterli.
Telefonu iade et. 1000-1500 liraya bir telefon al. Geriye kalan 3000 lirayı da vadeli hesaba koy. Devir, birikim devri.

Eğer paranı o cihazdan kazanıyorsan harca ama sırf eğlence için ise değmez.

Telefonu iade et. 1000-1500 liraya bir telefon al. Geriye kalan 3000 lirayı da vadeli hesaba koy. Devir, birikim devri.

Eğer paranı o cihazdan kazanıyorsan harca ama sırf eğlence için ise değmez.
Kardeşim para ile derdim yok. Hem parayı kenara koysam çok geçmez elimdeki telefonu alamaz hale düşerim. Sen konuyla alakalı bir yorum yapsaydın daha yardımcı olabilirdin.
Aralarında 3350 TL fark var. Bir zahmet olsun bir fark.
Teknosa sitesinde fiyat 5000 civarında gördüm.

Teknosa sitesinde fiyat 5000 civarındayda gördüm.
Baktığın telefon Oppo Reno olmasın? Oppo Reno 10X Zoom Teknosa'da 8.000 TL. Oppo Reno'da ise SP 710 bulunuyor ve bu 1400 TL'lik garantisiz sıfır cihaz da bile var :D Ayrıca 3350 TL'lik bir farka değeceğini sanmıyorum. Kamera tasarımı, kamerası ve sıvı soğutma için. Çünkü Mi 9 aşırı yeterli.

Çözüm
Kardeşim para ile derdim yok. Hem parayı kenara koysam çok geçmez elimdeki telefonu alamaz hale düşerim. Sen konuyla alakalı bir yorum yapsaydın daha yardımcı olabilirdin.
Ben sana parayla derdin var demedim. Para kazandığın bir cihaz ise harca fakat oyun için ise paranı iade al ve daha makul bir cihaz al dedim. Oyun için telefondan ziyade PC'ye verilen para daha çok değecek düzeyde.

Telefona bu kadar para verme deme sebebim; telefon sektörü, PC sektörüne oranla daha çok agresif ve çabuk değer kaybediyor. Komik rakamlara mâl edilen cihazları, uçuk rakamlara bize itelemeye çalışmalarına ses çıkarmak lazım. Evet, Türkiye'de şu durumda elektronik cihazlar pahalı ama emin ol şu durumda bile daha ucuz olması gereken fiyatlar, çakal satıcılar yüzünden daha uçuk.

Dolayısıyla ekonomik olarak tasarruf yapmamız gereken şu günlerde, elinde daha çok nakit para tutman senin lehine. Kendi ağzınla diyorsun elimdeki telefonu alamaz hale düşerim diye. O yüzden paranı bir şeylere yatırım için kullan dedim. Karar senin, sen bilirsin.

Eğer telefonda ısrarcıysan, elindeki güzel cihaz. Değişmene değmez.

Reno'imiş ben fark etmedim. O zaman bu farka değmez. Teşekkürler tekrardan.

Oppo telefonlar Android'in Apple'ı olarak nitelendiriliyor. Oppo telefonlar en stabil, en hızlı ve en iyi telefon deneyimini verdiği söyleniyor. Oppo kendini Apple seviyesine konumlandırıyor. Aralarında 2 kat fiyat farkı var. Oppo Reno 10X daha iyi para kısmını çıkartırsak...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı