Oppo Reno 3 oyun oynarken aşırı ısınıyor

Yusuf Aydıner

Centipat
Daha fazla  
Oppo Reno 3 cihazım, PUBG Mobile'ı orta grafiklerde kasmadan oynarken 10 dakika sonra ekran parlaklığı düşüyor ve ani FPS düşmesi yaşıyorum, bu sorunu çözebileceğim ayar var mı?

Oppo Reno 3 cihazım, PUBG Mobile'ı orta grafiklerde kasmadan oynarken 10 dakika sonra ekran parlaklığı düşüyor ve ani FPS düşmesi yaşıyorum, bu sorunu çözebileceğim ayar var mı?
Cihazınız zaten Akıcı+45FPS destekliyor. Balanced ayarlarda oynarsanız gayet normal. En düşüğe çekip oynayın. Ayrıyeten GFX'de kullanabilirsiniz.
Parlaklık sorunu içinse; Ayarlar>Ekran&Parlaklık>Otomatik Parlaklığı kapatın.

Rootu nasıl atıp nasıl termal kilidi kaldırabilirim
Root için twrp yüklemen lazım ve bunun için de bootloader kilidinin açık olması lazım, cihazdan cihaza değişebildiği için rootu cihazının adını yazarak araştır eğer atılabiliyorsa kaynak vardır. Termal kilidi kaldırmak için Fkm uygulamasını indirip root yetkisi verdikten sonra kernel ayarları kısmından termal profili disable yaparak kaldırabilirsiniz.

Çok ufak bir göz attım, sanırım oppo cihazlarda bootloader açmak çok zor ama siz cihaz modelini de yazıp araştırın. Bence açmanıza çok gerek yok ısınma sorununu çözmeye bakın fanla.

Yeni konular

Geri
Yukarı