Oppo Reno 4 Lite içine su kaçtı

Ahmet52707

Hectopat
Daha fazla  
Oppo Reno 4 Lite markalı telefonumu dün gece montla birlikte çamaşır makinesine attım. Tabii ki içinde telefon olduğunu unutmuştum. Telefonun içini açıp zarar vermek istemedim. Şarj kısmını pirinç dolu kaba koydum. Gece boyu öyle bıraktım, ardından sabahleyin kalktığımda telefon çalışıyordu fakat şarjı azdı ve kapandı. Ben de şarja taktım fakat şarj olmadığını fark ettim. Sanırım şarj kısmında hala su vardı ve bir tamirciye gönderdim. Herhangi bir sıkıntı çıkabilir mi? Eğer çıkarsa da telefon kullanılamaz hale gelebilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim😁.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oppo Reno 4 Lite markalı telefonumu dün gece montla birlikte çamaşır makinesine attım. Tabii ki içinde telefon olduğunu unutmuştum. Telefonun içini açıp zarar vermek istemedim. Şarj kısmını pirinç dolu kaba koydum. Gece boyu öyle bıraktım, ardından sabahleyin kalktığımda telefon çalışıyordu fakat şarjı azdı ve kapandı. Ben de şarja taktım fakat şarj olmadığını fark ettim. Sanırım şarj kısmında hala su vardı ve bir tamirciye gönderdim. Herhangi bir sıkıntı çıkabilir mi? Eğer çıkarsa da telefon kullanılamaz hale gelebilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim😁.
Sıkıntı çıkma ihtimali tabii ki de var. Sonuçta ağır bir şey geçmiş telefonunuzun üstünden :). Bekleyip görmek lazım.

Bahsettiğiniz cihazın suya dayanıklılığı zaten yok. Bir de makinada yıkandığını düşünecek olursak umudunuzu kırmak gibi olmasın ama çok uzun süre dayanamaz. Bu tarz durumda pirinç falan boşa uğraşıyorsunuz diye düşünüyorum. Örneğin eski telefonum suya düşmüştü hatta düşmesiyle çıkarmam bir olmuştu ancak telefon açıkçası fişi çekti :D. Serviste tamir için de 1500 TL istenince yeni telefon almıştım.

Belli olmaz, çok önemli bir parçaya da zarar gelmiş olabilir. Sonuçta anakart üzerinden akım geçerken uzun bir süre sıvıyla temas etmiş.

Cihazda herhangi bir suya dayanıklılık sertifikası yok. Ayrıca, özel amaçlar için üretilmiş telefonlar haricinde her telefon bu kadar uzun süre suda kalırsa bozulur. Açıkçası, telefonunuz huzur içinde yatsın.
Cihazı tamir ettirmeyi düşünüyorsanız da şu tablodan ödemeniz gereken fiyatı hesaplayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Size verebileceğim en iyi tavsiye şu olur. Hazır telefonu açıp kullanabiliyorken içindeki verilerinizi kurtarın ve yeni bir telefon bakmaya başlayın.

Montumun içindeydi telefon ve fermuarı kapalıydı ayrıca kılıfı da vardı sırılsıklam gibi gözükmüyordu telefon yani direk çamaşır makinesine atmışım gibi olmadı çok masraf çıkar mı ki.
Sıkıntı çıkma ihtimali tabii ki de var. Sonuçta ağır bir şey geçmiş telefonunuzun üstünden :). Bekleyip görmek lazım.

Umarım bir şey olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı