Oppo Reno 4 Lite'a Android 12 yüklenmeli mi?

layta

Hectopat
Daha fazla  
Telefonum Oppo Reno 4 Lite. Android 12 güncellemesi geldi. Yüklersem performans kaybı yaşar mıyım? Sizce mantıklı mı yüklemek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunuz hakkında pek bilgili değilim anca 1-2 yıl sonra mecbur güncelleyeceksiniz. Çünkü hiçbir uygulama sizin sürümünüzü desteklememeye başlayacak ayrıca yüksek ihtimal performans kaybı olur. Bana kalırsa her yıl eski telefonu satıp üzerine 100-200 koyup yeni telefon almak ama bu ekonomide artık o da yapılmıyor, güncellemenizi öneririm ancak performans kaybı yaşanacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik ve performans kaybı yaşamamak adına yüklemeniz daha iyi olur. Zaten her cihaz bir şekilde ileriki güncellemede patates oluyor.

Telefonum Oppo Reno 4 Lite. Android 12 güncellemesi geldi. Yüklersem performans kaybı yaşar mıyım? Sizce mantıklı mı yüklemek?
ColorOS, OTA güncellemeleri sonrası çok fazla şişiyor. Güncellemeden önce biraz bekleyin, forumlarda veya Telegram gruplarında cihazı güncellemiş kişilerin görüşlerini almaya çalışın. Güncellediyseniz de cihazı sıfırlamanızı öneririm.

Ben Reno 5 Lite güncelleme yaptım şu anlık biraz beklemeniz iyi olabilir. Optimizasyon bir tık problemli ve arayüzde hantallık mevcut. İlgimi çeken şey ram kullanımı azalmış boşta 4.3 civarı ram kalıyor.

Ben reno 5 Lite güncelleme yaptım şu anlık biraz beklemeniz iyi olabilir. Optimizasyon bir tık problemli ve arayüzde hantallık mevcut. İlgimi çeken şey RAM kullanımı azalmış boşta 4.3 civarı RAM kalıyor.

Hocam sizce güncellemeli miyim? Benimki de reno 5 Lite.

Eve internet bugün geldi. Bende indirmek için güncellemeleri kontrol ettim, sürüm güncel yazıyor neden kaynaklı bu durum? Henüz Android 12 güncellemesini indirmemiştim bile.

Geri
Yukarı