Optik fiber dağıtım kutuları birbirine bağlı mı?

tamdemS

Kilopat
TurkNet'in GigaFiber hizmeti için binaların dışına koyduğu optik fiber dağıtım kutuları(ofdk) birbirine bağlı olarak mı çalışıyor? Yani iki sokak arkamda bulunan binadaki cihazın sökülmüş olması benim aldığım sinyali etkiler mi?

Dosya Ekleri

• fo.jpeg
    fo.jpeg
    406,3 KB · Görüntüleme: 51
Bu kutu sanırım ana hattan gelen fiber lifini, binalara bölen kutu. Binanıza gelen fiber buraya bağlıysa, olası bir sorun sizi etkileyebilir.

Fiberin bir sinyali olmaz. Olur ama VDSL gibi çalışmıyor. Bu aşamada kutu tekrardan montajlanırsa bir sorun olmaz.

Cevaplar için teşekkürler. İki sokak arkadamda bulunan binada sıva-boya işleri yapıldığı için binadaki ofdk cihazı sökülmüş durumda. Ben uzun zamandır gigafiber için kurulum ekibini beklerken, şimdi birde ekipler gelip kutuda sinyal yok derse bu iş 1 ay daha uzayacak. O yüzden kafamı karıştıdı bu durum.

@alicsndemir Çizdiğiniz tabloda aracı cihazda oluşacak bir sorun nasıl oluyor da tabloda sondaki cihaz grubunu etkilemiyor anlamadım. Açıklar mısınız?
Sanıyorum aynı hat üzerinde olan dağıtıcı cihazı sökülmediyse sorun olmaz demek istiyor.

Son düzenleme:
@alicsndemir Çizdiğiniz tabloda aracı cihazda oluşacak bir sorun nasıl oluyor da tabloda sondaki cihaz grubunu etkilemiyor anlamadım. Açıklar mısınız?

Hocam yan mahalledeki dağıtıcıdan başka mahalleye fiber gelmiyor. Ana fiberden 2 hat çıktığını varsayarsak 1.mahalleye ve 2.mahalleye ayrı hat gidiyor. Bu durumda ana dağıtıcının başına bir şey gelirse size yansır.

TurkNet'in GigaFiber hizmeti için binaların dışına koyduğu optik fiber dağıtım kutuları(ofdk) birbirine bağlı olarak mı çalışıyor? Yani iki sokak arkamda bulunan binadaki cihazın sökülmüş olması benim aldığım sinyali etkiler mi?
Merhaba, bu sizin bağlantınızı etkilemez 😇

Geri
Yukarı