Optimizasyon Sorunlu Oyunlar

Bence Star Wars Jedi: Fallen Order'ın FPS drop sorununun sebeplerinden biri de bu. Çünkü Jedi Fallen Order da Unreal Engine 4 kullanıyor. PUBG de Unreal Engine 4 kullanıyor. Ve her iki oyunda da optimizasyon sorunu var.
Valorant'da Unreal Engine 4 ile yapıldı. Valorant'ında optimizasyon sorunu var.

Hayır o kadar kalitesiz grafiklerde bir oyunun bu FPS değerlerini sağlamaması lazım.
Valorant gerçekçi grafikler sunmasa bile yüksek ayarlarda gayet de güzel grafikler veriyor. Yüksek ayarlarda kaliteli grafikler var.

Mesela Fortnite, o da UE4 ile geliştirdi ve gerçekçi olmayan grafikleri olsa bile çok kaliteli grafikleri var.

Valorant ve yanındaki anti hile sistemi. Bir anti hile sistemi niçin %20 CPU kullanır anlamıyorum.

Grafiklerden bahsetmiyorum optimizasyondan bahsediyorum.

CoD BO serisi.

Hayır o kadar kalitesiz grafiklerde bir oyunun bu FPS değerlerini sağlamaması lazım.
UE4 ile yapılmasa böyle olmazdı muhtemelen. Başka motor mu yoktü böyle rekabetçi bir oyun için?

Burada dediğinzden bahsetmiştim.
Tamam da grafikler Low-Poly olduğu için kötü dedim. Bilgisayarımın bu oyunu açarken hiç zorlanmaması lazım. Bizzat ben kullanıyorum Unreal Engine 4'ü. Mid-Poly bir binaya girerken bile editör içerisinde 8 FPS alıyorum. Demek ki oyun içinde 40 45 üstünü görmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…