Optimizasyonu iyi olan oyunlar önerir misiniz?

Grenouille

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
1TB Seagate Barrucada 7200RPM 2.5
Ekran kartı
GTX 1660Ti mobile.
İşlemci
i7-10750H
Arkadaşlar, optimizasyonu Forza Horizon 4 gibi arşa çıkmış, 7200RPM HDD'de takılma, kekemelik ve FPS düşüşü yapmayan oyunlar hangileri? Örneğin Assassin's Creed serisi HDD'de çok stabil çalışıyor fakat Horizon Zero Dawn oyununda ise HDD'de oynarken saçma sapan takılmalar oluyor, SSD'ye taşıyıp oynadığımdaysa yağ gibi akıyor. SSD kapasitem düşük olduğu için 2-3 AAA oyun yükleyince doluyor. Bu yüzden bana HDD'de takılma yapmayacak, grafik kalitesi ve optimizasyonu iyi olan oyunlar önerir misiniz?

Arkadaşlar, optimizasyonu Forza Horizon 4 gibi arşa çıkmış, 7200RPM HDD'de takılma, kekemelik ve FPS düşüşü yapmayan oyunlar hangileri? Örneğin Assassin's Creed serisi HDD'de çok stabil çalışıyor fakat Horizon Zero Dawn oyununda ise HDD'de oynarken saçma sapan takılmalar oluyor, SSD'ye taşıyıp oynadığımdaysa yağ gibi akıyor. SSD kapasitem düşük olduğu için 2-3 AAA oyun yükleyince doluyor. Bu yüzden bana HDD'de takılma yapmayacak, grafik kalitesi ve optimizasyonu iyi olan oyunlar önerir misiniz?
Hocam black ops 1-2 indirebilirsin efsane oyunlardır

Herhangi sevdiğiniz oyun kategorisi söylemediniz yine de örnek olarak GTA 5, Tomb Raider ve CS:GO verebilirim.

Fark etmez optimizasyonu iyi olsun yeter. Öneri için teşekkürler.

Cyberpunk 2077 (!). Şaka bir yana Witcher 3.

Cyberbug'u hatalı da olsa bitirdim. The Witcher 3'ü 2 kez bitirdim belki yakın zamanda 3. kez oynayıp bitiririm.

Low'da bile akmıyor oyun.

Hocam black ops 1-2 indirebilirsin efsane oyunlardır
Listeye ekledim öneri için teşekkürler.

Max Payne 3 bana göre optimizasyon anlamında ders niteliğinde oynatılacak bir oyundur. Rockstar Max Payne 3'ün teknik tarafıyla ilgilenen çalışanları GTA 4'teki rezillik tekrar yaşanmasın diye GTA 5'de çalıştırmıştı hatta.

Max Payne 3 bana göre optimizasyon anlamında ders niteliğinde oynatılacak bir oyundur. Rockstar Max Payne 3'ün teknik tarafıyla ilgilenen çalışanları GTA 4'teki rezillik tekrar yaşanmasın diye GTA 5'te çalıştırmıştı hatta.

Hatırlattığınız iyi oldu. Bu seriyi zamanında oynayamamıştım. Bu hafta oynar bitiririm muhtemelen. Teşekkürler öneri için.

Devil May Cry 5, Resident Evil 7 ve sonrasında çıkan Resident Evil oyunları, ve tabii ki de GTA San Andreas Steam versiyonu.

Geri
Yukarı