Orcaslicer'da yapı levhası yapıştırma mevcut mu?

Deathstroke99

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, öncelikle ilk forum yazımı yazıyorum. Yanlış bir şey dersem affola. Şimdi ben elegoo neptun 4 Pro cihazı ile baskı alıyorum. Fakat dilimleyici olarak cura kullanıyordum ve cura da yapı levhası yapıştırma gibi bir seçenek mevcut. Baskı alınan parçanın tablaya daha iyi yapışması için, baskı alınacak parçanın ana hatlarıyla birleşik oluyordu. Daha sonra ben orcaslicer dilimleyiciye geçtim ama orada böyle bir seçenek bulamadım. Bilginiz var mıdır? Teşekkürler.
Resimde gördüğünüz üzere cura programı, basılacak nesneye göre yanlara etek atıyor ama slicer maalesef böyle değil bir yararı mevcut.
Mudur?

Ekran Alıntısı.PNG

Adsız.png

Merhabalar hocam öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Türkçe kullanıyorum da bende diğer gibi bir şey yok. Ekte resimde gönderiyorum.

Hocam tamamdır buldum. Peki Sizi yakalamışken bir soru sormak istiyorum. Hem dışa ve hem içe mi etek eklemeliyiz? Yoksa sadece dış veya iç yeterli olur mu?

Rica ederim.

İki opsiyonun var; biri etek diğeri kenar tipi.

Ben Prusaslicer kullanıyorum ama ikisi de aynı temele sahip olduğu için dediklerim Orca'yı da kapsayacaktır.

Etek(skirt), Prusa'da parçaya göre her kenarı sıfıra sıfır çevrelemeyebiliyor, kenar(birim) ise çevreler, kenar genişliği girmen de gerek.

Özetle etek sayısını sıfıra çekebilirsin, kenarda parçaya göre yalnızca dış kenarı seçip, genişlik tanımlayabilirsin.

Seçimin parçaya göre olmalı, şayet içi boş silindirik bir parçayı dik basmak istiyorsan iç+dış daha iyi olur. Gerçi dolu silindir basacak olsan da iç kısmı olmadığı için gene aynı seçenek kullanılabilir.

Hocam çok teşekkür ederim, ilk başta Cura kullanıyordum Nozzle dolguya sürtme yapıyordu, başka bir forumda sizin cevabınıza denk gelmiştim. Sizin yönergenizle dilimleyici programını değiştirip dediğiniz ayarları yaptım ve sorunum düzeldi. Gerçekten çok teşekkür ediyorum. Ama velakin z hop geri sıçraması 2 mm ve mvs 17 olmasına rağmen arada sürtmeler gerçekleşiyor. Elegoo Neptun 4 Pro cihazım.

Parçanın geometrisi, baskı hızı, support açısı, tabla ayarı, filament toleransı, X ekseninin kasaya olan paralelliğinin bozulması vb. birçok sebepten sürtme yaşıyor olabilirsin, arada bir makinenin civataları gevşemiş mi diye kontrol etmen de iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı