Ordu görüntüleri nasıl bulunur?

Aerondighttt

Hectopat
Editle uğraşıyorum, ordu görüntüleri lazım bulamıyorum. YouTube'da neredeyse hepsi editlenmiş, Reddit'te de güzel görüntüler yok. Örneğin Haci'nin videosundaki görüntüler gibi, nereden bulabileceğimi biliyor musunuz?

Merhaba, öncelikle çoğunluğu stock no copyright footage, ancak sıcak görüntülerden bahsediyorsan US GEGE paylaşımları gibi paylaşımları kullanman gerekiyor bunlarda da bir klipte 5 saniyeyi geçmemen lazım, 4 saniye kullanıp normal klipteki bir sonraki görüntüyü yine kullanırsan yine copyrighta giriyorsun. 4 saniyelik bir görüntü alıp sonraki klibi atlaman gerekiyor. Seçimlerinizi ona göre yapabilirsiniz. Kısaca o görüntüleri tank vuruşlarını vs. sıcak görüntü arayışı yaparak bulacaksınız. Askerdeki veyahut araçlarda kullanılan kameraların kaliteli olması da çok nadir görülüyor. Bazen Spec askerlerin cam videoları paylasılıyor. Onlar bayağı kaliteli ancak çok ender paylaşılıyor. Stock nc videolar için Envato Elements'i öneririm.

Merhaba, öncelikle çoğunluğu stock no copyright footage, ancak sıcak görüntülerden bahsediyorsan US GEGE paylaşımları gibi paylaşımları kullanman gerekiyor bunlarda da bir klipte 5 saniyeyi geçmemen lazım, 4 saniye kullanıp normal klipteki bir sonraki görüntüyü yine kullanırsan yine copyrighta giriyorsun. 4 saniyelik bir görüntü alıp sonraki klibi atlaman gerekiyor. Seçimlerinizi ona göre yapabilirsiniz. Kısaca o görüntüleri tank vuruşlarını vs. sıcak görüntü arayışı yaparak bulacaksınız. Askerdeki veyahut araçlarda kullanılan kameraların kaliteli olması da çok nadir görülüyor. Bazen Spec askerlerin cam videoları paylasılıyor. Onlar bayağı kaliteli ancak çok ender paylaşılıyor. Stock nc videolar için Envato Elements'i öneririm.
YouTube gibi platformlarda copyrighta dikkat etmek gerekir, fakat Instagram Tiktok'ta böyle bir şey yok galiba.

YouTube gibi platformlarda copyrighta dikkat etmek gerekir, fakat Instagram TikTok'ta böyle bir şey yok galiba.

Maalesef ki var, ancak YouTube gibi otomatik copyright sistemleri yok eğer YouTube'da onaylı bir kanalın videosunu kullanırsan ve dediğim mantık izlenmez ise YouTube zaten paylaşıma izin vermiyor, ancak Instagram, TikTok gibi yerlerde de hak sahibi kaldırması için bulunabilir ancak dediğim mantıkta bir color grading ile ve 4 - 1 sonraki klip ile devletin videosu deyip yırtabiliyorsun.

Maalesef ki var, ancak YouTube gibi otomatik copyright sistemleri yok eğer YouTube'da onaylı bir kanalın videosunu kullanırsan ve dediğim mantık izlenmez ise YouTube zaten paylaşıma izin vermiyor, ancak Instagram, TikTok gibi yerlerde de hak sahibi kaldırması için bulunabilir ancak dediğim mantıkta bir color grading ile ve 4 - 1 sonraki klip ile devletin videosu deyip yırtabiliyorsun.
Evet, sadece orda büyük kanallar hak talebi etmediği sürece rahat. Instagram'da bazen oluyor fakat Tiktok'ta neredeyse hiç görmedim.

Evet, sadece orada büyük kanallar hak talebi etmediği sürece rahat. Instagram'da bazen oluyor fakat TikTok'ta neredeyse hiç görmedim.

TikTok'ta da bazı gruplar bile çalışıyor bunun için. Freelancer sektöründe bunun için çalışan insanlar var. Atıyorum, viral bir videom var. Viral bir video fazlasıyla zaten, ya aynısı paylaşılıyor ya da, konusunu alıp tekrar paylaşım yapıyorlar. Bazı insanların bütçesi yetmeyebilir ancak sosyal medyada ortalama bir hiti olan insanların bu konular için bütçesi var. Viral videonu engellemek için TikTok'ta bile kaldırtma yapabiliyorsun. Ancak bu konunun yeri burası değil.

Editle uğraşıyorum, ordu görüntüleri lazım bulamıyorum. YouTube'da neredeyse hepsi editlenmiş, Reddit'te de güzel görüntüler yok. Örneğin Haci'nin videosundaki görüntüler gibi, nereden bulabileceğimi biliyor musunuz?

Hocam, Kültür ve Turizm Bakanlığı bir site oluşturdular ve bu sitede 1895-Günümüz arası birçok tarihi görüntünün, tarihi kişiliklerin, tarihi olayların görüntüleri bulunmakta. İsterseniz bu videoları kullanabilirsiniz.

Güzel kanalmış, önerilerin için sağ ol. Combat footage harici daha çok propaganda amaçlı ordunun sergilendiği videoları kastettim. bak bu videoda 30. saniyeden sonra combat footage başlıyor, ilk 30 saniye tarzı görüntüleri hiçbir yerde bulamadım. Ordudan kastım da sadece Türk milleti değil.

Geri
Yukarı