Origin açılmıyor

Daha fazla  
Merhaba, Origin'i açmak istediğimde klasik "0xc0000007b" hatasını alıyordum ve bende aynı hatayı yapıp internetten elle DLL dosyaları attım. Sonrasında Origin'i açmak istediğimde tepki vermiyordu. Origin'i silip yükledim, farklı sürücülere kurdum, çoğu forumda şu şu DLL'leri silin ve DirectX paketini kurun denilmiş onları da yaptım aynı şekilde Visual Studio programlarını X64 X86 olmak üzere birçok kez kurdum, ve konu açmaya karar verdim. Process Monitor uygulamasıyla rapor paylaştım umarım oradan yardımcı olabilirsiniz şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 0xc000007b hatası alıyor musunuz yoksa Origin herhangi bir hata vermeden mi kapanıyor?

Origin'i kaldırıp tekrar kurmayı deneyin, olmazsa Avast'ı da kaldırabilirsiniz. Pek önerilen bir AV değil.
İlk başta 0xc000007b hatasını alıyordum sonra dll de değişiklik yapınca Origin tepki vermeden açılmamaya başladı. Avastı ve Origini kaldırdım ve Origini tekrardan kurdum ama yine çalışmadı.

Son olarak msvcr120.dll ve msvcp120.dll dosyalarını System32 ve SysWOW64 altından silip aşağıdaki yazılımları kurmayı deneyin. Öncesinde denetim masasında yüklü gözüken C++ 2013 kütüphanelerini kaldırın.

Raporda zaten gözükmüyor ama DLL sorunu varsa bununla beraber çözülmesi lazım. Bundan başka da bir fikir aklıma gelmiyor.

Son olarak msvcr120.dll ve msvcp120.dll dosyalarını System32 ve SysWOW64 altından silip aşağıdaki yazılımları kurmayı deneyin. Öncesinde denetim masasında yüklü gözüken C++ 2013 kütüphanelerini kaldırın.

Raporda zaten gözükmüyor ama DLL sorunu varsa bununla beraber çözülmesi lazım. Bundan başka da bir fikir aklıma gelmiyor.
Dllleri silip yazılımı yükledim fakat yine çalışmadı. Yeni rapor böyle. Çözümü hakikaten yok.

Origin'e çift tıkladığım zaman hiçbir tepki vermeden açılmıyor. Yönetici olarak çalıştırdım uyumluluk ayarları yaptım yine olmadı. CC+ yazılımlarını silip kurdum, DLL'lerde sorun var sanıyordum fakat Process Monitor raporuna göre bir sorun yok ne gibi bir sıkıntısı olabilir bunun. Buyurun rapor:

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı