Çözüldü Origin.Exe düzgün olarak başlatılamadı 0x0000007b

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Syntax#

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Merhaba Technopat üyeleri,

Ağustos ayında AMD Ryzen 5 3600 X & MSI RX590 & MSI B450M PRO M2v2 bir bilgisayar topladım. Visual Studio gibi programları yüklerken gerekli olan Windows redistributable gibi paketleri kurarken AMD işlemcimden ötürü sorun yaşadım ancak bir şekilde çözdüm.

Gelelim soruna, Origin yükleyiciyi indiriyorum ancak kurulum bitince origin.exe 'yi açarken aşağıdaki hatayı alıyorum. Recep Baltaş'ın videosundaki tekniği denedim ancak olmadı. Redistributable paketleri vesayre her şeyi sildim baştan kurdum ancak yine olmadı. Aşağıdaki hatayı düzeltecek babayiğit var mıdır?

1577881512865.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşın sorunu TW üzerinden çözüldü. Arkadaşın sisteminde genel bir sorun var ama sebebini anlayamadım. Belirtilen paketleri kurduğumuzda gelmesi gereken dll dosyaları gelmiyor. Birçok şey denedik fakat sonunda uygulama düzgün çalıştı. Denediklerimiz;
  1. Belirtilen dll dosyaları tamamen silinerek Microsoft paketleri tekrar kuruldu.
  2. Origin D'ye yüklenmişti, tamamen kaldırılıp C diskine kuruldu.
  3. Genel olarak eksik olan Microsoft paketleri kuruldu.
  4. Son olarak eksik dll dosyalarını kendi bilgisayarımdan upload ederek doğru yerlere attım.
Büyük ihtimal son seçenek sorunu çözdü. Normalde bilinmeyen kaynaklardan dll dosyalarını indirip atmak doğru değildir.
C:\Windows\SysWOW64\msvcp120.dll - C:\Windows\System32\msvcp120.dll
C:\Windows\SysWOW64\msvcr120.dll - C:\Windows\System32\msvcr120.dll dosyalarını silip aşağıdaki paketleri eksiksiz kurup dener misiniz?

İlginiz için teşekkür ederim, şimdi de bu hatayı alıyorum. SysWOW64 içine ilgili dll 'yi atınca da Origin.exe düzgün olarak başlatılamadı diyor.

Adsız.png

İlginiz için teşekkür ederim, şimdi de bu hatayı alıyorum. SysWOW64 içine ilgili dll 'yi atınca da Origin.exe düzgün olarak başlatılamadı diyor.

Eki Görüntüle 481110
Gönderdiğim bağlantılardaki dosyaları eksiksiz kurduğunuzdan emin misiniz? Hem x64 hem X86 olanı kurmanız gerekiyor, toplamda 4 adet. Ayrıca Origin üzerinde indirilmiş oyun vs. var mı? Origin'i tamamen kaldırıp tekrar kurulum yapmayı deneyin.

Gönderdiğim bağlantılardaki dosyaları eksiksiz kurduğunuzdan emin misiniz? Hem x64 hem X86 olanı kurmanız gerekiyor, toplamda 4 adet. Ayrıca Origin üzerinde indirilmiş oyun vs. var mı? Origin'i tamamen kaldırıp tekrar kurulum yapmayı deneyin.

Kesinlikle eminim hocam. Origini ilk defa yüklüyorum daha önce kurmamıştım.
İlgili DLL'yi siz atmayacaksınız. Verilen linkteki paketler otomatik yükleyecek.
Yeni rapor oluşturun.
Zaten atmadığım vakit o hatayı aldım bende şansımı deneyip çalışmasını umdum ancak çalışmadı. Linkteki paketleri yüklüyorum ancak bir şey değişmiyor. Hepsini kaldırıp baştan temiz bir kurulum yapmama rağmen çalıştıramıyorum.

Yeni LogFile
Ayrıca Origin.exe 'nin uyumluluk modunu Windows XP Service Pack 3 yapınca uygulama çalışıyor ancak ekran görüntüsündeki ekranda kalıyor.
Adsız.png

Son düzenleme:
Arkadaşın sorunu TW üzerinden çözüldü. Arkadaşın sisteminde genel bir sorun var ama sebebini anlayamadım. Belirtilen paketleri kurduğumuzda gelmesi gereken dll dosyaları gelmiyor. Birçok şey denedik fakat sonunda uygulama düzgün çalıştı. Denediklerimiz;
  1. Belirtilen dll dosyaları tamamen silinerek Microsoft paketleri tekrar kuruldu.
  2. Origin D'ye yüklenmişti, tamamen kaldırılıp C diskine kuruldu.
  3. Genel olarak eksik olan Microsoft paketleri kuruldu.
  4. Son olarak eksik dll dosyalarını kendi bilgisayarımdan upload ederek doğru yerlere attım.
Büyük ihtimal son seçenek sorunu çözdü. Normalde bilinmeyen kaynaklardan dll dosyalarını indirip atmak doğru değildir.

Çözüm
Fatih Bey'in yanıtına ek olarak ; Bu tarz sorunların işletim sisteminin doğru yüklenmemiş olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıca Fatih Bey başta olmak üzere konudaki diğer arkadaşlara yardımları için teşekkür ederim. Sorun çözülmüştür, iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı