Origin Hesabım Çalındı

BLU

Kilopat
Daha fazla  
Daha dün hesabıma "please verify ownership of your Origin account" diye bir mail geldi ve an itibariyle hesabıma giriş yapamıyorum, parola sıfırlama göndermeye çalışıyorum e-mail e hiçbir şey düşmüyor. Hem e-mail hesabım hem de origin hesabım telefona bağlı normal şartlarda bilgisayarı açtığımda telefondan SMS gelip ancak öyle giriş yapabiliyordum, üstüne birde iki hesabımda google authenicator'e bağlı ona rağmen böyle bir şey oldu ve bu başıma ilk sefer de gelmiyor.

Eğer hesabı geri alsam bile satıcam ve bir daha EA in hiçbir oyununa elimi bile sürmiyeceğim. Oyunun yarısını DLC olarak satıp milyonlarca dolar hasılat yapıyorlar ama iş güvenliğe geldiğinde sıfır çekiyorlar. Bu olayın aynısı Temmuz ayında da oldu EA in online chet e başvurdum ama bana yardım etmek yerine sürekli olarak "size ulaşabileceğimiz telefon numaranız var mı" diye soruyorlar, 1. benim telefonum yurtdışına kapalı ve asla da açmayı düşünmüyorum 2. olarak ta ingilizcem hiç iyi değil bunları anlatıyorum deneyelim diyorlar telefonu veriyorum ulaşamadıklarında soruyorlar "neden telefonunuza ulaşamıyoruz" diye durumu anlatıyorum, aldığım cevap "Sizinle sağlıklı bir iletişim kuramadık" oluyor.

EA şu oyunlara gösterdiği ilgiyi keşke biraz da origin'e gösterseydi. Berbat ötesi bir arayüz, sıfır güvenlik, her şeyden öte oyunu yedek alamıyorum biligisayara temiz kurulum yapıyorum oyunlarım ayrı diskte Steam'i açıp klasörü tanıtıyorum herşey eskisi gibi Uplay'de klasör tanıtıyorum ama origin de yeniden indirmek zorunda kalıyorum. Keşke EA oyunlarını Steam üzerinden satsa, çünkü gerek güvenlik gerek platform gerkte teknik destek açısından origin tam bir hüsran.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik açığı falan yok. Böyle bir açık söz konusu olsaydı sadece sen değil, birçok kişi şu an mağdur olurdu.

Gelen mesajın Origin'den olduğu kesin mi?

Başıma ilk sefer gelmiyor demişsin. Açığın senden kaynaklanmandığı ne malum?

Son düzenleme:
Güvenlik açığı falan yok. Böyle bir açık söz konusu olsaydı sadece sen değil, birçok kişi şu an mağdur olurdu.

Gelen mesajın Origin'den olduğu kesin mi?

Başıma ilk sefer gelmiyor demişsin. Açığın senden kaynaklanmandığı ne malum?
Eğer benden kaynaklı bir problem olsaydı originden çok daha uzun süredir uplay ve steam kullanıyorum ve böyle bir problem hiç yaşamadım. Gelen mesaj kesinlikle originden gelmiştir. Bu arada originde açık yok demişsin de Plati.ru sitesine gir bir, 1 dolara çalıntı origin hesapları satılıyor ki büyük ihtimal de benim hesabım orada dır.

Plati.ru'da çalıntı hesap satılması Origin'de herhangi bir açık olduğu anlamına gelmez. Ben 8 senedir bu platformu aktif olarak kullanıyorum, bir kere bile böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Sistemde dediğiniz gibi bir güvenlik sorunu olsaydı, binlerce hatta milyonlarca kullanıcı aynı sorundan şikayetçi olurdu. Ama gel gör ki böyle bir şey söz konusu değil.

Orada satılan hesapların çoğu ya Plati.ru'dan satın alınıp sonradan tekrar şifresi değiştirilen hesaplar, ya da bedava oyun, item, cüzdan kodu gibi tuzaklara düşen kişilerin hesabı oluyor.

Hesabın size ait olduğunu kanıtlamadığınız sürece geri alamazsınız. Telefon numarasını şart koşuyorsalar yapabilecek bir şey yok.

Hesabın ilk sahibi siz misiniz? Yoksa malum site üzerinden mi aldınız?

Son düzenleme:
Plati.ru'da çalıntı hesap satılması Origin'de herhangi bir açık olduğu anlamına gelmez. Ben 8 senedir bu platformu aktif olarak kullanıyorum, bir kere bile böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Sistemde dediğiniz gibi bir güvenlik sorunu olsaydı, binlerce hatta milyonlarca kullanıcı aynı sorundan şikayetçi olurdu. Ama gel gör ki böyle bir şey söz konusu değil.

Orada satılan hesapların çoğu ya Plati.ru'dan satın alınıp sonradan tekrar şifresi değiştirilen hesaplar, ya da bedava oyun, item, cüzdan kodu gibi tuzaklara düşen kişilerin hesabı oluyor.

Hesabın size ait olduğunu kanıtlamadığınız sürece geri alamazsınız. Telefon numarasını şart koşuyorsalar yapabilecek bir şey yok.

Hesabın ilk sahibi siz misiniz? Yoksa malum site üzerinden mi aldınız?
Hesabın ilk sahibi ben değilim arkadaşımla 4-5 sene boyunca ortak kullandık. Hesabı ilk o açtı içinde sadece simcity vardı, O zaman battlefield 3 almayı kafaya koymuştuk ve ikimiz paraları birleştirerek almıştık. Arkadaşım sabahçı ben ise gececi olduğum için sıkıntı çıkmıyordu. Daha sonra Battlefield 4 ve 1 i yine ortaklaşarak aldık. Daha sonra arkadaş artık battlefiled'tan sıkıldığını söyledi şu sıralar strateji oyunlarına bağımlı, ona birkaç oyun aldım o da bana hesabı tamamen verdi. Zaten ilk çalındığında onla iletişime geçtim sen mi girdin diye o da girmemiş ki arkadaşıma güveniyorum 20 senelik dostum. Arkadaşıma da sordum işte hesabı ne zaman açtın, ilk e-postası neydi gibisinden o da hatırlamıyor.

%90 arkadaş mağduru standart söz ilk e-postayı hatırlamıyorum lafı para yatırdığın ve kullandığın bir topluluğun e-postasını hatırlamamak ilginç .

%90 arkadaş mağduru standart söz ilk e-postayı hatırlamıyorum lafı para yatırdığın ve kullandığın bir topluluğun e-postasını hatırlamamak ilginç .
Arkadaş mağduruluğu falan yok adam benim 20 senelik dostum, kardeşim gibidir kendisi. İlk hesabını açtığı e-posta sallamasyondu ondan sonraki kullandığı e-postayı ve şifreyi söyledi.

Origin maili olduğuna dikkat et mailin altında bir link varsa tıkla hesabın çalındığını düşünüyorsan hatırladığın eski şifreyle geri alabilirsin aynı gmail deki gibi id veya eposta lazım eposta yoksa idi yazmaılısın eğer bulamassan hesabda bir kaç yöntem kalcak onları hatırlamak ama illa çalıncak diye birşey yok eğer rahatsız olduysan mahkeme git yoksa hesabın heran satılabilir originde açık bulunmayacak diyorsunuz ama yazılımcılar bulur hacker olmaya hiç gerek yok incele ile bile komut yönlendirip siteyi kapıyorlar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı