Origin MSCVR140. DLL ve 0xc00007b Hatası

annihilator

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kuzeyde
Önce MSCVR140.dll gibi hatalar veriyordu. Baktım ki System32 ve WOW dosyalarında var bu DLL, hemen klasik olarak indirip elle yenisini attım bu DLL'lerin derken gene aynı "Bozuk Görüntü" hatasını verdi.
Bir ton Redist programı kurup sistemin beynini işgal ettikten sonra hata kodu 0xc00007b'ye evrildi.
Hala açılmıyor.

Elle DLL kopyapalamayın. Sistemi bozuyor bu işlem.

Silin: C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll

Buradan paketi ile kurun: DLL Dosyaları Veritabanı - Technopat Sosyal

Sorun devam ederse tekrar rapor alın, başka çöp dosyalar da kopyalamışsınız sistem klasörlerine demektir.
Dediklerinizi indirdim. Önce uninstall yapıp tekrar kurdum, tıkladı. Bu sefer hata ekranı vermek yerine fare imlecindeki yuvarlaktan başka bir şey çıkmadı.
Origin'i tekrardan kurdum fakat yine aynı tepkiyle karşılaştım.
İkinci bir Logfile.rar Logfile dosyası oluşturabildim sanırım.

C:\Windows\System32\MSVCR120.dll C:\Windows\SysWOW64\MSVCR120.dll

Dosyalarını silin. Sırayla hepsini kurun. Kuruluysa onarın. Hata alırsanız kurulu olanların tamamını kaldırın ve kurulumu gerçekleştirin.
Download dedikten sonra hem vc_redist.x64.exe hem de vc_redist.x86.exe dosyasını seçin. Sisteminiz 64 Bit olsa da hem 32 Bit (x86) hem de 64 Bit (x64) sürümü kurmalısınız.

Eğer tekrar hata alırsanız tekrar rapor paylaşın.

Dosyalarını silin. Sırayla hepsini kurun. Kuruluysa onarın. Hata alırsanız kurulu olanların tamamını kaldırın ve kurulumu gerçekleştirin.
Download dedikten sonra hem vc_redist.x64.exe hem de vc_redist.x86.exe dosyasını seçin. Sisteminiz 64 Bit olsa da hem 32 Bit (x86) hem de 64 Bit (x64) sürümü kurmalısınız.

Harfiyen yaptım fakat tıklayınca hiç bir tepki almıyorum.
Hata ekranı bile gelmiyor eskisi gibi.
Process Monitör'ü tekrardan irdeledim ve WOW64LOG.DLL'nin eksik olduğunu gösteriyor galiba.
Bilgisayarın genel güncelleştirmelerini denetledim ve bir ton güncelleme çıktı önüme.
Onları güncelliyorum şimdi.

Hocam anlık hata raporu da burada.
Logfile.rar

Son düzenleme:
Hocam anlık hata raporu da burada.
Denetim masasındaki program ekle/kaldır kısmında gördüğünüz Visual C++'lardan 2013 ve 2015 gördüklerinizi kaldırın, ardından bunları kurun:

Geri
Yukarı