Çözüldü Origin oyunlarında 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Çözüm
Paylaştığınız Process Monitor raporunu NeedForSpeedPayback.exe için almışsınız. Filtrelerde Process Name'i NeedForSpeedPayback.exe yapmışsınız yani. Şimdi filtreleri sıfırlayın, reset tuşuna basarak. Sonra videoda anlatıldığı gibi yeni bir tane oluşturun. Sadece bu sefer NeedForSpeedPayback.exe için değil, ActivationUI.exe için yapın.

Gitmem gerek. Ben tahminimi yazıyorum. Olmazsa yazarsınız, gelince bakarım.

C:\Windows\System32\msvcp120.dll
C:\Windows\System32\msvcr120.dll
C:\Windows\SysWOW64\msvcp120.dll
C:\Windows\SysWOW64\msvcr120.dll

Bunları silin. Aşağıdakileri kurun.
Raporda bir şey bulamadım. Hata ekranının görüntüsünü paylaşır mısınız? ActivationUI.exe için rapor almayı deneyin. Sorunun sebebini tahmin edebiliyorum ama emin olalım.

Ekran Alıntısı.jpg

Aynı hatayı Epic Games Launcher'da da almaya başladım. Xinput ve D3D DLL'lerini silip DirectX de kurdum ama olmadı.

Doğru tahmin etmişim. Dediğim dosya için rapor alıp paylaşın. Kendiniz sorunu çözmeyi çalışmayın. Ondaki sorunlar çözülmezse yeni konu açarsınız, yardımcı oluruz.

Paylaştığınız Process Monitor raporunu NeedForSpeedPayback.exe için almışsınız. Filtrelerde Process Name'i NeedForSpeedPayback.exe yapmışsınız yani. Şimdi filtreleri sıfırlayın, reset tuşuna basarak. Sonra videoda anlatıldığı gibi yeni bir tane oluşturun. Sadece bu sefer NeedForSpeedPayback.exe için değil, ActivationUI.exe için yapın.

Gitmem gerek. Ben tahminimi yazıyorum. Olmazsa yazarsınız, gelince bakarım.

C:\Windows\System32\msvcp120.dll
C:\Windows\System32\msvcr120.dll
C:\Windows\SysWOW64\msvcp120.dll
C:\Windows\SysWOW64\msvcr120.dll

Bunları silin. Aşağıdakileri kurun.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı