Origin ve Uplay açılmıyor

mrALBAY

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Dış Ticaret
Arkadaşlar merhaba.
Bugün öğle saatlerinde arkadaşımla online Mortal Kombat oynamak istedik ben lobi oluşturamadım arkadaşım oluşturdu katılamadım. 1-2 saat sonra Rainbow Six Siege oynamak istedik ne Uplay açıldı ne de Uplay'in sitesi. Northgard geçelim dedik oyunda lobi kuramadım ve problemler hala devam ediyor. Sadece CSGO oynayabiliyorum. Problemin sebebi nedir? Güvenlik duvarı dahil her şeyi kapadım fakat bir sonuç elde edemedim. Daha önce böyle bir sorunum yoktu bir ayar değişikliği falan yapmadım.
Flash Player ve Java güncelledim.
Windows güncel.

Origin ve Uplay açılmıyor mu yoksa açılıyor da ağa mı bağlanmıyor? Hosts dosyanı kontrol eder misin ilk olarak, bu servisler blokeli olmasın. İkincisi, sitelerine girebiliyor musun?
Origin'in internet sayfası açılıyor ama uygulaması offline'da kalıyor. Uplay'in internet ve uygulaması açılmıyor, uygulaması giriş yapılıyorda takılıyor. Şimdi Epic Games Launcher'ı denedim o da açılmıyor. (İnternet bağlantısı problemi yaşıyor gibi görünüyorsun) hatasını veriyor. Hosts dosyasını nasıl bulabilirim?

Hosts dosyasını buldum not defteri ile açtım içinde rhino.acme.com, x.acme.com
Bu kadar serviste birden sorun varsa sorun hosts dosyası değildir. Modemi kapatıp açar mısınız ilk olarak? Sonrasında sorun devam ederse Uplay sitesine ping atın.
Modemi resetledim, 1-2 defa da kapayıp açtım sonuç devam ediyor. Hosts dosyasını buldum not defteri ile açtım içinde rhino.acme.com, x.acme.com var. Bunlar normal mi? Yanıtlarınız için teşekkürler

Onlar örnek olarak verilmiş hosts dosyanızı sıfırlamak istiyorsanız bağlantıdan yardım alabilirsiniz.

Complete Internet Repair ile internet ayarlarınızı sıfırlayın.

mrALBAY yalnız değilsiniz sırf bu posta cevap verebilmek için technopat hesabı açtım biraz önce =D Dün başladı hala devam ediyo bende sorun. Steam Battle net vs açılıyor ama uplay, epic games açılmıyor origin de online olamıyorum. Ben ilk hunt showdown oyununa giremediğimde farkettim crytek le vs baya bir ticket attım yazıştım onlarla denediğim birsürü şeyden sonra internet sağlayıcımda problem olduğunu düşünüyorum. çünkü bağlanamadığım oyun ve uygulamaların official internet sitelerine bile giremiyorum vpn olmadan. Cep telefonumdan aynı sitelere baktığımda sitede sorun olmadığını gördüm. Uydu net bana yurt dışı hatlarında çalışmanın devam ettiğini araştırıldığını söyledi. Belki sende de durum aynıdır. Sürekli arıza kaydı bırakıp aramaya devam ediyorum. Çözüm bulursan lütfen yaz.

mrALBAY yalnız değilsiniz sırf bu posta cevap verebilmek için technopat hesabı açtım biraz önce =D Dün başladı hala devam ediyo bende sorun. Steam Battle net vs açılıyor ama uplay, epic games açılmıyor origin de online olamıyorum. Ben ilk hunt showdown oyununa giremediğimde farkettim crytek le vs baya bir ticket attım yazıştım onlarla denediğim birsürü şeyden sonra internet sağlayıcımda problem olduğunu düşünüyorum. çünkü bağlanamadığım oyun ve uygulamaların official internet sitelerine bile giremiyorum vpn olmadan. Cep telefonumdan aynı sitelere baktığımda sitede sorun olmadığını gördüm. Uydu net bana yurt dışı hatlarında çalışmanın devam ettiğini araştırıldığını söyledi. Belki sende de durum aynıdır. Sürekli arıza kaydı bırakıp aramaya devam ediyorum. Çözüm bulursan lütfen yaz.
Dostum öncelikle çok teşekkürler. Son olarak bende internet sağlayıcısından şüphe ediyordum senden duydum daha emin oldum. Bende Türksat Uydunet kullanıcısıyım Kadıköy'de oturuyorum.

Aynı şekilde Kadıköy Sahrayıcedit bölgesindeyim. Biraz daha genel bir arıza olsa şikayet etmeyi bırakıp bekliycem ama bizim dışımızda herkes akıyo =D bıraktığım her arıza kaydında " evet sosyal medyada sorun var geçicek" diyolar bi de problemi anlatana kadar çıldırdım. Tam olarak anlatabildimmi hala bilmiyorum. İp değişikliğine falan başvurdum dün ama problem devam ediyor. Rocket league, Mordhau, Cs falan çalışıyo ama sanki ebeveyn kilidi yapılmış gibi diğer site ve oyunlara giremiyoruz. İşyerinden kontrol ediyorum evdeki bilgisayarı teamviewer dan hala durum aynı malesef. Çözümün hangi aşamasındalar öğrenmenin bir yolu olsa keşke.
Saat 12:00 de teknik destek geldi durumu gösterdim. Birileriyle telefonda görüştü size merkezden mail atacaklar şu an buradan birşey yapamıyoruz dedi gitti. >.<

Son düzenleme:
Aynı şekilde Kadıköy Sahrayıcedit bölgesindeyim. Biraz daha genel bir arıza olsa şikayet etmeyi bırakıp bekliycem ama bizim dışımızda herkes akıyo =D bıraktığım her arıza kaydında " evet sosyal medyada sorun var geçicek" diyolar bi de problemi anlatana kadar çıldırdım. Tam olarak anlatabildimmi hala bilmiyorum. İp değişikliğine falan başvurdum dün ama problem devam ediyor. Rocket league, Mordhau, Cs falan çalışıyo ama sanki ebeveyn kilidi yapılmış gibi diğer site ve oyunlara giremiyoruz. İşyerinden kontrol ediyorum evdeki bilgisayarı teamviewer dan hala durum aynı malesef. Çözümün hangi aşamasındalar öğrenmenin bir yolu olsa keşke.
Saat 12:00 de teknik destek geldi durumu gösterdim. Birileriyle telefonda görüştü size merkezden mail atacaklar şu an buradan birşey yapamıyoruz dedi gitti. >.<
Dostum komşuymuşuz :D Mümin deresi sokaktan selamlar. Bende bugün arayıp arıza kaydı açacağım. Dikkate alsınlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı