Origin ve Xbox'ta kullanılan mail hesabının kapatılması

Alicem Doğan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600, Asus GTX 650Ti Boost 2GB, Corsair Vengeance 16GB (2x8), Biostar M700 500GB M2 SSD, Samsung 860 EVO 500GB SSD, Seagate Barracuda 1TB HDD, Windows 10 Home SL 21H2

Laptop: (HP Vitcus 15.6") i7 12700h , RTX 3050Ti, 16GB DDR4, 1TB WD M2 SSD, W11 Home SL
Spam yağmuruna tutulan 7 yıllık hotmail hesabımı (z) kapatmaya karar verdim. Bütün hesaplarımı bir zamanlar açtığım e-posta adresine (x) aktardım. Fakat Origin ve Microsoft yolumdan çekilmiyor.

Origin'deki hesabımı x hesabıma aktaracaktım ama x hesabımla nedendir bilinmez bir zamanlar başka bir Origin hesabı açmışım. x hesabıma bağlı Origin hesabımı silmem gerekiyordu. Kullanıcı kendi hesabını kapatamıyormuş, illa EA danışmanları konuya el atmalıymış. 1 saat boyunca EA danışmanlarının chat'e katılmasını bekledim gelmediler. Origin meselesi şöyle dursun.

En az sorun çıkarması gereken Microsoft olması lazımken en fazla sorunu o çıkardı. z hesabım Xbox Live hesabına bağlı. z hesabını kaldırmadan önce Xbox Live hesabımı x hesabıma aktaracağım ki artık z hesabıma bağlı hiçbir hesap durmasın. "Microsoft hesabı diğer adı olarak var olan bir e-posta adresini ekleyin" kısmından x hesabımı yazdım. "Diğer ad ekle" tuşuna bastığım zaman "Bu e-posta adresi ayrılmış bir etki alanına dahil. Lütfen farklı bir e-posta adresi girin." hatasıyla karşılaştım. Bu sorunun kaynağı hesapların birbirine bağlı olmasıymış. Hesaplar arasındaki tek bağ, birinin şifresini unuttuğumda diğerinden onay kodu almak için ikisini birbirine kaydetmiştim. O zamanlar mobil onay kodu çıkmamıştı tabii. Tam olarak bağlı olmadığı için "Bağlı hesaplar" sekmesinde de gözükmüyor. Microsoft ile telefon görüşmesi yaptım onlar da bana daha yeni bir hesap oluşturun onla deneyin dediler. Sen o kadar hesabı taşı, şifreleri al yok vallahi ben almayayım.

İkisinden vazgeçip hesabı kapatmaya karar verdim. Onca oyun, başarım, ilerleme ve en önemlisi oyunlara harcadığım paralar güme gidecekti. Hesabı kapattım. Origin'e ve Xbox'a girdiğimde hiçbir şey olmamış gibi giriş yaptı. Ne hata ne başka bir şey. Acaba Microsoft 60 gün süre boyunca hesabı hala sakladığı için miydi? 60 gün sonunda artık Origin ve Xbox'a giremeyecek miydim? Yine aklımdan oyunlar ve verdiğim paralar geçince hesabı geri almaya karar verdim. Şu an o hesap Origin ve Xbox için duruyor.

Tek istediğim spamlardan sonsuza dek kurtulmaktı. Hala gelmeye devam ediyor. Yapacak başka bir şey kaldıysa lütfen söylemekten çekinmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı