Origin'in yerini EA Play mi aldı?

Steam zaten bir başlatıcı. EA gibi firmalar başlatıcı içinden kendi başlatıcılarını çalıştırtıyorlar. Bunu hâlâ daha diretmeleri saçmalık.
Diretmeleri saçmalık, kendi oyunlarını artık Steam’e getirmeyip zorla kendi launcherlarında satma derdindeler. Steam kütüphane takıntım olduğu için almıyorum o oyunları.

Diretmeleri saçmalık, kendi oyunlarını artık Steam’e getirmeyip zorla kendi launcherlarında satma derdindeler. Steam kütüphane takıntım olduğu için almıyorum o oyunları.
Ne olursa olsun. Hiçbiri Steam kadar kaliteli ve stabil değil. Steam başlı başına bir ekosistem gibi. Her şey var. Olmayan özelliği yok ve çok hızlı. Oyunlarla ilgili her türlü etkileşime girebiliyoruz. Steam harici hiçbir yerden oyun almam. Sadece EA Steam'e gelmeden önce iki tane oyun almıştım.

Yayıncıların platform yapmakta önemli olan tek şeyin fiyat olmadığını anlaması için daha ne kadar Origin gibi platformlar gelip gidecek Allah bilir. Örnek vermem gerekirse sadece "Atölye ve Topluluk" kısmınını bile hiç birine değişmem. Aktif olarak sevdiğim oyunlar hakkında çizimler yükleyip, hoşuma gidebilecek fan art ve modları direkt aynı uygulamada buluyor olabilmek çok büyük nimet. Gerek indirimlerdir gerek oyun sayısıdır, Steam mağazası da ayrı mükkem. Launcher'ın aşırı stabil ve hızlı olmasına hiç değinmiyorum bile. Şu an Steam kütüphanemde 700 oyun ve 200 DLC var. Steam çizgisini bozmadıkça daha da artacak gibi duruyor.

Ubisoft gibi firmaların Epic Games ve kendi launcherlarında hedefledikleri satışa ulaşamadıkları için tekrar Steam mağazasına dönmeleri de ayrı komik. Umarım yakında Steam den aldığımız oyunlarda da Ubisoft Connect gibi ekstra launcher zorunluluğunu kaldırırlar.

Sanada mı oldu? FIFA’da ki tüm kariyer savelerim patlamış kafayı yicem sabah sabah.
Evet... Çok kişiye olmuş. Destek ile konuşanların yazdıklarına baktım bir şey çıkmamış. Çok berbat bir durum. Oyun verilerini aktarmamışlar.

Usta olay originden oyun almak değil. EA oyunlarını almak. FIFA’yı steamden aldım ama EA o kendi lanet uygulamasını oyuna girerken zorla yükletiyor.
Aynen bana da öyle yaptı.

FIFA'ya girmeyi denerken Steam, EA Play adlı bir eklenti indirdi. Google girip Origin diye arattım karşıma EA Play çıkıyor. Origin'in fişini çektiler mi arkadaşlar?

Kral benim başıma bugün geldi FIFA 23'ü başlatıyordum bir şeyler çıktı karşıma bende onayladım falan bir baktım Origin siliniyor EA Play indi falan anlamadım tam neyse dedim FIFA'ya gireyim baktım girmiyor her şeyi denedim internetten araştırdım olmadı sonra Origin'i internet üzerinden tekrar indirdim Origin – Download Origin Client for Windows and macOS bu siteden şuan pc de hem origin var hemde ea play var. ben originden fifa 23 başlattım ve açıldı şimdi fifa.

Geri
Yukarı