Taylan Şanlı

Hectopat
Öncelikle selam
Yeni aldığım MT-25 motoruma orijinal akrapoviç egzoz almak istiyorum fakat ceza yeme riski biraz korkutuyor.
Ürüne baktığımız zaman Yamaha'nın kendi sitesinde yasal olup ve euro 5 uyumlu olduğu yazıyor.
Buyurun bakın:
Karbon slip-on susturucu ile trafiğe çıkmak yasaldır (EU5 uyumludur)

Ürün detayları: Bu akrapovič slip-on egzozun gelişmiş karbon tasarımı Yamaha'ya mükemmel bir görünüm kazandırır.
Özellikler:
  • Kaliteli paslanmaz çelikten üretilmiştir ve karbon kaplamalıdır.
  • Creates an exciting sound.
  • Mükemmel yarış görünümü için yüksek teknoloji ürünü sofistike tasarım.
  • Trafiğe çıkması yasaldır, EU5 uyumludur.
  • Özel R3 veya MT-03 logosu sticker özellikleri.
Türk polisi "la gardaş bunun egzozu değişmiş yaz la cezayı buna bağla" der diye çok korkuyorum.
Alsancak'ta böyle polislere rastlamadım ama korkuyorum.

Ürün lisanslı ve aldığım motorun 1/12 fiyatı kadar ediyor.
Not: Egzoz kaliteli bir ses ve şahane bir görüntü için alınıyor. Kesinlikle insanlara rahatsızlık ve keyfi kötülük değil boş yazılar olmasın rica ediyorum.

Dosya Ekleri

• 90798-32907-00-Street-legal-_EU5_-carbon-slip-on-EU-Studio-002_Tablet.jpg
    90798-32907-00-Street-legal-_EU5_-carbon-slip-on-EU-Studio-002_Tablet.jpg
    65,6 KB · Görüntüleme: 345
  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    187,8 KB · Görüntüleme: 360
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu egzoz ile ceza yazılıp yazılmayacağını bende merak etmekteyim. Bayilerin çoğu sıfır motosiklet satarken bu egzozuda zorunlu olarak satmaktalar. Akrapovic ve Yamaha'nın resmi sitelerin de ne kadar lisanslı ve trafiğe uygun olsa da trafikte ceza yazılabilme riski de mevcut. Ayrıca bu egzozun muayeneden geçtiği ve muayeneden geçen egzozlara ceza yazılmadığı, yazılsa bile itirazı halin de iptal edilebildiği söylenmekte. Açıkçası ben ceza yazılsa bile iptal edilebileceğini düşünmekteyim.

Bu egzoz ile ceza yazılıp yazılmayacağını bende merak etmekteyim. Bayilerin çoğu sıfır motosiklet satarken bu egzozuda zorunlu olarak satmaktalar. Akrapovic ve Yamaha'nın resmi sitelerin de ne kadar lisanslı ve trafiğe uygun olsa da trafikte ceza yazılabilme riski de mevcut. Ayrıca bu egzozun muayeneden geçtiği ve muayeneden geçen egzozlara ceza yazılmadığı, yazılsa bile itirazı halin de iptal edilebildiği söylenmekte. Açıkçası ben ceza yazılsa bile iptal edilebileceğini düşünmekteyim.

Evet bayilerde bu var bir videoda denk gelmiştim. Korkutucu olan onlarla uğraşmak, insan ferah ferah süremiyor motoru. Babamla konuştum aynı sonradan LPG taktırılan arabalar gibi bu motora da ekstra bir proje çıkartıp ruhsata işlenme durumu olabiliyormuş ama emin değiliz . Bir o kadar da maliyetli ve uğaştırıcı bir olaymış.

Evet bayilerde bu var bir videoda denk gelmiştim. Korkutucu olan onlarla uğraşmak, insan ferah ferah süremiyor motoru. Babamla konuştum aynı sonradan LPG taktırılan arabalar gibi bu motora da ekstra bir proje çıkartıp ruhsata işlenme durumu olabiliyormuş ama emin değiliz . Bir o kadar da maliyetli ve uğaştırıcı bir olaymış.
Aynen hocam bu cezayı iptal ettirme süreçleri fazlasıyla uğraştırıcı. Ceza iptali için örnek bir video bırakıyorum detaylı olarak anlatmakta.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen hocam bu cezayı iptal ettirme süreçleri fazlasıyla uğraştırıcı. Ceza iptali için örnek bir video bırakıyorum detaylı olarak anlatmakta.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim trafik polislerini özetleyici bir yanıt olmuş, aynı motordan bende de vardı. Polisler çok değişik.

Öncelikle selam
Yeni aldığım MT-25 motoruma orijinal akrapoviç egzoz almak istiyorum fakat ceza yeme riski biraz korkutuyor.
Ürüne baktığımız zaman Yamaha'nın kendi sitesinde yasal olup ve euro 5 uyumlu olduğu yazıyor.
Buyurun bakın:
Karbon slip-on susturucu ile trafiğe çıkmak yasaldır (EU5 uyumludur)

Ürün detayları: Bu akrapovič slip-on egzozun gelişmiş karbon tasarımı Yamaha'ya mükemmel bir görünüm kazandırır.
Özellikler:
  • Kaliteli paslanmaz çelikten üretilmiştir ve karbon kaplamalıdır.
  • Creates an exciting sound.
  • Mükemmel yarış görünümü için yüksek teknoloji ürünü sofistike tasarım.
  • Trafiğe çıkması yasaldır, EU5 uyumludur.
  • Özel R3 veya MT-03 logosu sticker özellikleri.
Türk polisi "la gardaş bunun egzozu değişmiş yaz la cezayı buna bağla" der diye çok korkuyorum.
Alsancak'ta böyle polislere rastlamadım ama korkuyorum.

Ürün lisanslı ve aldığım motorun 1/12 fiyatı kadar ediyor.
Not: Egzoz kaliteli bir ses ve şahane bir görüntü için alınıyor. Kesinlikle insanlara rahatsızlık ve keyfi kötülük değil boş yazılar olmasın rica ediyorum.
Bence hertürlü ceza yersiniz trafik polisine laf anlatmak hiç kolay değil. Bu konuyu motorize gruba anlatıp ikna etmek kolay olabilir ama her ne olursa olsun ceza yiyip sonradan iptali için vs. uğraşmak hiç hoş durum değil bence. Konu dışında ek öneri olarak orjinal akrep için bütçeniz varsa kendinizi biraz daha zorlayıp motoru yükseltmenizi tavsiye ederim. ticari karlılık açısından daha mantıklı bence.

Bende katalizör iptali yapmayı düşünüyorum. MT-25 katalizör iptal ve kendi stok egzozuyla kullanmayı düşünüyorum. Yakıt tüketimi artar diyenler var konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Kat iptali olduğu zaman motor egzozu back fire atıyor bildiğim kadarıyla. Ceza yazılır videoda denk gelmiştim.

Bence her türlü ceza yersiniz trafik polisine laf anlatmak hiç kolay değil. Bu konuyu motorize gruba anlatıp ikna etmek kolay olabilir ama her ne olursa olsun ceza yiyip sonradan iptali için vs. uğraşmak hiç hoş durum değil bence. Konu dışında ek öneri olarak orijinal akrep için bütçeniz varsa kendinizi biraz daha zorlayıp motoru yükseltmenizi tavsiye ederim. Ticari karlılık açısından daha mantıklı bence.

Ya konu zevk olunca başka bir şeye yönelmek istemiyorum. Motoru zaten sevdiğim için bu durumu merak ediyorum.

Egzoz TÜV onaylı bir egzoz ceza yiyeceğinizi düşünmüyorum, yazmaya kalkarlarsa polisi çekmeden (kanunen yasak) motoru egzozu çekin elinizde kanıtınız olsun.
usta ceza yedikten sonra onu iptal ettirmek için uğraştıktan sonra insan da heves kalmaz bence. zırt pırt ceza iptaliyle uğraşılır mı sence? Ben uğraşmam şahsen :)

Yeni konular

Geri
Yukarı