Orijinal Android'de Store dışı uygulamalar bilgileri çalar mı?

Mexalon

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhaba arkadaşlar,
Başlıkta belirttiğim gibi Store dışında yüklenen uygulama (VPN, video izleme programları vs) bankacılık ya da diğer bilgileri çalabilir mi? Rootlu cihazlarda Magisk diye hatırladığım uygulamalar bilgi almaya çalışan programları söylüyordu. Orijinal Android yazılımda bu durum nasıl oluyor?
Hoşça kalın Allah'a emanet olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygulamalar gerekli izinlere erişirse Store içinde olan uygulamalarda bilgi çalabilir.
Uygulama izinlerini verirken dikkatli olmanız lazım.

Çalabilir ama indirdiğin programı basit 1-2 eğitimle modlayabilirsin mesela ben haber programları, müzik programlarında ki reklamlardan rahatsız olduğumdan dolayı modluyorum.

Peki arkadaşlar şöyle demek doğru mu olur :Eğer istediği izinlerde sıkıntılı bir suru yoksa örneğin sadece kişilere erişmek istedi ya da hiç izin istemedi. Bu başka alanlara ulaşmayacağı anlamına mı gelir yoksa orada bahsetmediği izin almadığı alanlara da gizlice erişebilir mi?
Çalabilir ama indirdiğin programı basit 1-2 eğitimle modlayabilirsin mesela ben haber programları, müzik programlarında ki reklamlardan rahatsız olduğumdan dolayı modluyorum.
Bilgi verir misiniz birazcık.

Peki arkadaşlar şöyle demek doğru mu olur: Eğer istediği izinlerde sıkıntılı bir suru yoksa örneğin sadece kişilere erişmek istedi ya da hiç izin istemedi. Bu başka alanlara ulaşmayacağı anlamına mı gelir yoksa orada bahsetmediği izin almadığı alanlara da gizlice erişebilir mi?

Bilgi verir misiniz birazcık.

İzin vermedikçe erişemez size aptoide ile APK indirmenizi öneririm bir sıkıntı çıkmaz.

Geri
Yukarı