Orijinal Apple batarya ve Apple onaylı batarya farkı

sirena

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 3600
Anakart: Asus TUF b550pro
Ekran Kartı: RTX 2060
PSU: Asus TUF 550W
Merhaba, telefonum iPhone XS Max, haliyle belirli bir süre kullanınca pil sağlığım düştü. Pilini değiştirtmek istiyorum ama yan sanayi pillerden değil de orijinal olmasını istiyorum. Gördüğüme göre önümde iki seçenek var. Biri Apple orijinal batarya diğeri de Apple'ın onay verdiği batarya. Orijinal bataryanın değişim fiyatı 1600 TL civarı, Apple onaylı bataryanın değişim fiyatı da 750 TL. Bu ikisi arasında büyük farklar olur mu?

Apple servisi dışında takılan piller yan sanayidir, Apple onaylı diye bir tabir yok. Apple dışarıya parça vermiyor veya herhangi bir parçayı onaylamıyor. Tavsiyem kendi servisinde taktırmanızdır.

Daha doğrusu çıkma orijinal batarya vardır
Piyasadaki çoğu bataryaların kalitesi hemen hemen aynıdır üzerindeki baskı etiket markası ve verdikleri garanti şartları farkıdır

param var uğraşmak istemiyorum vs diyenler için apple servisine gidip yüksek paralara batarya alabilirsiniz

Apple pil fiyatının 3 te 1 fiyatına satılan fiyat performans ürünü hem de değişim garantisi konusunda apple dan bile daha iyi seçenekler sunan deji gibi marka pillere bakabilirsiniz

11 pro max deji batarya deneyimim incelemem

Apple servisi dışında takılan piller yan sanayidir, Apple onaylı diye bir tabir yok. Apple dışarıya parça vermiyor veya herhangi bir parçayı onaylamıyor. Tavsiyem kendi servisinde taktırmanızdır.

Apple onaylı pil neymiş? Bizim oralarda orijinal piller ya bozulan telefonlardan çıkıyor ya da Apple servisi tarafından takılıyor.

Apple destek uygulamasından baktığımda Apple'ın belirlemiş olduğu Türkiye mağazaları vardı şehrimde. Orijinal batarya ile aynı işlevi gördüklerini söylüyorlar bu Apple onaylı bataryaların.

Apple destek uygulamasından baktığımda Apple'ın belirlemiş olduğu Türkiye mağazaları vardı şehrimde. Orijinal batarya ile aynı işlevi gördüklerini söylüyorlar bu Apple onaylı bataryaların.

Onlar apple anlaşmalı olduğu yetkili servisler
Bu anlaşmalı servislerden batarya veya ekran değişimi olduğunda ayarlar-hakkında da değişen pil için bu orijinal apple parçası şeklinde uyarı olur yazar
Yan sanayi apple yazılı logolu pil takıp az önce dediğim gibi apple orijinal parçası şeklinde uyarı yazdırabilirler yapabilirler
Bunu herkes yapıyor diyemem ama arada hiç ama hiç yapmayan olduğunu söyleyip beni ikna edemez inandıramaz

Hadi bakalım…. :)

606DE729-91E6-4507-BD4F-9BDFB844D16B.jpeg

Onlar Apple anlaşmalı olduğu yetkili servisler.
Bu anlaşmalı servislerden batarya veya ekran değişimi olduğunda ayarlar-hakkında da değişen pil için bu orijinal Apple parçası şeklinde uyarı olur yazar.
Yan sanayi Apple yazılı logolu pil takıp az önce dediğim gibi Apple orijinal parçası şeklinde uyarı yazdırabilirler yapabilirler.
Bunu herkes yapıyor diyemem ama arada hiç ama hiç yapmayan olduğunu söyleyip beni ikna edemez inandıramaz.

Hadi bakalım…. :)

Eki Görüntüle 1708650

Benim telefonumda hakkında kısmına girince pil kısmında servis yazıyor. 😃

Benim telefonumda hakkında kısmına girince pil kısmında servis yazıyor. 😃

Bende size şöyle söyleyeyim bende de 11 PM var kendi orijinal pili 78 servis gittim Deji sitesinden 300 TL'ye batarya alıp taktım 10-15 gündür iyi maşallahı var neyse…
200-300 TL daha masraf edersem pil sağlığı yazacak bilinmeyen parça veya Apple orijinal parça gibi hiçbir şey yazmayacak yani sadece pil sağlığı yazacak hiç değişmemiş gibi uyarıda olmayacak ilk günkü gibi topla 600 TL'ye :)
Şu işlemlerden sonra

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı