Orijinal Minecraft java.dll hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Justice16

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 2666 MHz
Ekran kartı
RTX 2060
İşlemci
i7 9H
Arkadaşlar, Türkçe ve yabancı forumlarda bayağı uzun süredir dolaşıyorum. Bilgisayarıma program formatı attım yani dosyalar kaldı sadece uygulamalar silindi. Daha sonra Minecraft yükledim ve çalıştırmaya çalıştığımda java.dll bulunamadı hatasıyla karşılaştım. Bu arada orijinal Launcher kullanıyorum. Bilgisayarda Java'nın yüklü olmadığını düşünüp kendi sitesinden indirdim fakat bastığımda açılmıyordu. Programa yetki verme ekranı geliyordu fakat sonrasında Java'nın yükleme arayüzü gelmiyordu. Bunun üzerine CMD'ye admin profili oluşturma kodu girdim ve kullanıcı değiştirip administrator üzerinden Java'yı yükledim fakat oyuna girmeye çalıştığımda yine java.dll hatası alıyorum. İnternetten baktığım kadarıyla bunun orijinal Launcher'da yaşayan tek kişi falan ben olsam gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Java'yı komple kaldırıp tekrar kendi sitesinden kurmayı dener misiniz olmazsa tekrar yanıt atın ayrıca hatanın ekran görüntüsünü iletirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.

Hocam eğer orijinal launcherdan oynuyorsanız Java'yı siz ne kadar indirirseniz indirin Launcher kendi Java dosyalarını kullanıyor. Yuukrp pert-

Oyunu kendi indirdiğiniz Java'da açmak için launcherda Yüklemeler sekmesine gidin. Orada oyunu açacağınız profilin yanındaki üç nokta simgesine tıklatarak Düzenle'yi seçin.

1688243693249.png

Bu sayfada Java Çalıştırılabiliri kısmında bulunan Gözat butonuna tıklatmanız gerek. Bir dosya seçme ekranı gelecektir.

Eğer Java'nın kurulduğu yeri siz özel olarak değiştirmediyseniz ve 1.17'den önceki sürümleri oynuyorsanız C:\Program Files (x86)\Java\jre1.8.0_xxx\bin klasörüne, eğer 1.17 ve sonra çıkan sürümleri oynuyorsanız C:\Program Files\Eclipse Adoptium\jdk-xxx-hotspot\bin klasörüne gidip oradaki javaw.exe'yi seçin.

Bu sayede oyununuz indirdiğiniz Java'dan açılacak. Tam olarak bir çözüm olur mu bilmiyorum ancak denemekte yarar var.

Hocam eğer orijinal Launcher'dan oynuyorsanız Java'yı siz ne kadar indirirseniz indirin Launcher kendi Java dosyalarını kullanıyor. yuukrp pert-

Oyunu kendi indirdiğiniz Java'da açmak için Launcher'da yüklemeler sekmesine gidin. Orada oyunu açacağınız profilin yanındaki üç nokta simgesine tıklatarak düzenle'yi seçin.

Eki Görüntüle 1843658

Bu sayfada Java çalıştırılabiliri kısmında bulunan göz at butonuna tıklatmanız gerek. Bir dosya seçme ekranı gelecektir.

Eğer Java'nın kurulduğu yeri siz özel olarak değiştirmediyseniz ve 1.17'den önceki sürümleri oynuyorsanız C:\Program Files (x86)\Java\jre1.8.0_xxx\bin klasörüne, eğer 1.17 ve sonra çıkan sürümleri oynuyorsanız C:\Program Files\Eclipse Adoptium\jdk-xxx-hotspot\bin klasörüne gidip oradaki javaw.exe'yi seçin.

Bu sayede oyununuz indirdiğiniz Java'dan açılacak. Tam olarak bir çözüm olur mu bilmiyorum ancak denemekte yarar var.

Orijinal Launcher'de böyle bir sorunla karşılaşılma durumu neredeyse 0'a yakındır.

Ancak güzel bir çözüm Method'u gibi gözüküyor çalışması dileğiyle.

Birkaç saat önce başka bir java sürümü kurdum ve cmd'ye "java -version" yazdım ve bilgisayarda java olmadığını fark ettim. Halbuki yeni kurmuştum anlayamadım.

Orijinal Launcher'de böyle bir sorunla karşılaşılma durumu neredeyse 0'a yakındır.

Ancak güzel bir çözüm Method'u gibi gözüküyor çalışması dileğiyle.
Bu arada Program Files'ın içinde Eclipse Adoptium diye bir dosya da yok.

Bu arada Program Files'ın içinde Eclipse Adoptium diye bir dosya da yok.
O zaman yanlış Java'yı kurmuşsunuz. İndirdiğiniz sürüm Java 8, doğru mudur? Java 8 sadece bahsettiğim eski sürümler için.

Bu sayfadan Java 17'yi indirebilirsiniz, eğer içiniz rahat değilse Internet'te sitenin güvenli olup olmadığı konusu için "Adoptium is safe?" biçiminde araştırıp güvenliğinden emin olabilirsiniz;

Bunu kurmanız gerekiyor, buradaki arkadaşlar da beni onaylayacaktır diye düşünüyorum.

Hocam Revo ile silin javayı, tekrar kurun.
Şimdi siliyorum hocam, sağolun.
O zaman yanlış Java'yı kurmuşsunuz. İndirdiğiniz sürüm Java 8, doğru mudur? Java 8 sadece bahsettiğim eski sürümler için.

Bu sayfadan Java 17'yi indirebilirsiniz, eğer içiniz rahat değilse Internet'te sitenin güvenli olup olmadığı konusu için "Adoptium is safe?" biçiminde araştırıp güvenliğinden emin olabilirsiniz;

Bunu kurmanız gerekiyor, buradaki arkadaşlar da beni onaylayacaktır diye düşünüyorum.
Tamamdır onu da indireceğim.

Hocam dediğiniz gibi Eclipse Adoptium'un içindeki javaw'ı seçtim şimdi de bu hatayla karşı karşıyayım. Format attım başıma gelene bak arkadaş şaka gibi.

Bu arada formattan beri java düzgün çalışmıyor. Söylediğiniz Java 17 linkini de indirirken Administrator hesabından indirmek durumunda kaldım çünkü kendi profilimden indirmeye kalkınca kurulum ekranı gelmiyor. Bir daha format atmam mı gerekiyor bilmiyorum ama o kadar program kurdum hiç yanaşasım gelmiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (457).png
    Ekran Görüntüsü (457).png
    233,7 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Hocam dediğiniz gibi Eclipse Adoptium'un içindeki javaw'ı seçtim şimdi de bu hatayla karşı karşıyayım. Format attım başıma gelene bak arkadaş şaka gibi.
Hocam sizdeki launcher direkt sıkıntılı indirilmiş. Zira burada sorun Java'da değil launcher dosyalarında.

Windows uygulama ayarlarından launcherı silip tekrar yüklemeyi deneyin. Formatlık bir durum olacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:
Hocam sizdeki launcher direkt sıkıntılı indirilmiş. Windows uygulama ayarlarından launcherı bulup uygulamayı onar seçeneğini seçin. Formatlık bir durum olacağını sanmıyorum.
Hocam ama formattan sonra genel olarak Java'da sıkıntı var. Zaten biraz önce launcher'ı silip yneiden indirdim. Söylediğinizi de deneyeceğim olmadı format yolları görünüyor.

Geri
Yukarı