Orijinal olmayan iPhone şarj kablosu şarjı daha hızlı bitirir mi?

halil melih

Hectopat
Daha fazla  
Çakma kablo kullandıktan sonra fark ettim ki telefonu ilk aldığım zaman daha uzun dayanıyordu şarj. Şimdi düşen uçak gibi irtifa kaybediyor şarj süresi. Bunun sebebi orijinal olmayan şarj kablosu olabilir mi? Birde bundan sonra orijinal kablo kullansam eskisi gibi olur mu?

Kablolardan pek etkilenmez şarj kalitesi ama adaptör de orjinal değilse tavsiyem orjinal kablosunu ve adaptörünü kullanmanızdır. Ayrıca eğer sahte kablonun ağzındaki bakır teller kalitesiz olacağı için yerinden kopup kısa devre yapabilir. Yani tehlikeli.

Kaliteli olanı almakta fayda var, sonuçta üzerinden akım geçiyor ve ısı yayıyor sonu kötü olabilir.

Eski iphone 4s'imi arabada dandik kabloyla sarj ediyordum ve yaklasik 6-7 ay icerisinde telefon yuzde 15/20 civarlarinda kapanmaya basladi. Mecburen tekrar orjinal batarya taktim ve hep orjinal kabloyla sarj ettim sonrasinda. Sonuc o telefonu 2 yil daha sorunsuz kullandim ve hala mp3 olarak kullaniyorum. Nedenini bilmiyorum ama orjinali kullanmani tavsiye ederim bu tecrubemden sonra.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı