Orijinal saatin çakma saatten farkı nedir?

Birbirinden ayıran en önemli özellikleri, orjinalinde IP67 sertifikası vardır veya başka bir şekilde suya dayanımı vardır. Ama sahtesinde bu korumayı arayamazsın, bir el yıkama ile teknoloji çöplüğünde yerini alabilir.
Misal veriyorum, eskiden normal analog saat takardım ve siyahi uyruklu saat satan arkadaşlardan haftada 2 sefer saat alırdım. Çünkü elimi yıkardım ve anında buğu yapardı, sonrası malum.
Evet resimler karşıma çıktı çok kötü çöpe gidiyor ürün. Ben çıkartırım her yıkamada ama işte kendimi denemek için alacağım belki de sıkılıp kullanmayacağım ondan çok vermek istemiyorum. Öneriniz var mı acaba? Mesela nasıl? Casio Erkek Kol Saati MTP-V001D-1BUDF Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Satış sonrası destek, işçilik, malzeme kalitesi, kullanılan malzeme, sağlamlık, dayanıklılık mekanizma ömrü vs...

Çakma saatlerin de bazılarında belirli bir kalite standartı oluyor ama linkteki ürün bir cacığa benzemiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam yukarıda ki mesajı da sizin için attım diyebilirim öneriniz var mı? Mesela nasıl? Casio Erkek Kol Saati MTP-V001D-1BUDF Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Kendi sitelerinde de satıyorlar. Casio STANDART MTP-V002D-1BUDF Kol Saati

Son düzenleme:
Selamlar. Kendime ilk defa saat alacağım. Akıllı saat vs değil normal mekanizmalı bir saat. Orijinallere baktığım da 20k hatta daha fazlaya satılıyor. Amazon da ben ise 1K'ya buldum mesela.

Bu saatin ondan farkı nedir? Yani tabii ki daha kalitelidir vs ama 20-25 bin lira fark koyan şey nedir?

Benim bulduğum saat de bu kullanan var mı? Bu bütçede bu tarz saat de önerirseniz sevinirim.

Kullanılan materyalin kalitesi içindeki mekanizmanın sağlamlığı uzun ömürlülüğü vs

Fazla para vermek istemiyorsan Casio ve Seiko harici tercih edebileceğin düzgün marka yok.
Casio alabilirsin kaliteli ve uzun ömürlüdür. Attığın saat güzel.
Seikolar baya pahalı ya 10K'dan başlıyor neredeyse. Casio bakıyorum kaliteli diyorsanız.

Mesela şu model de ilgimi çekti ama klasik duruyor; Casio STANDART MTP-V002D-1BUDF Kol Saati

Bunlar ise biraz daha spor daha da hoşuma gitti diyebilirim;

Bunun siyahı olsa alırdım; Casio STANDART MTP-V004D-2BUDF Kol Saati

Siyahı var ve bütçeme uyuyor alayım mı sizce? Casio Erkek Kol Saati MTP-V004D-1B2UDF Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Son düzenleme:
Bütçen yetiyorsa 2. modeli al. Şık duruyor.
2. saatin bütçesi aşıyor ya dediğim gibi belki de aldıktan sonra bu kadar ilgimi çekmez boşa o kadar para vermeyim. Üstte linkleri yeniledim bakabilir misin acaba sana zahmet?

Siyahı var ve bütçeme uyuyor alayım mı sizce? Casio Erkek Kol Saati MTP-V004D-1B2UDF Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Ama aynı zamanda klasik olan modeli çok hoşuma gitti seçim yapmak çok zor :(

Son düzenleme:
Bu da güzel duruyor. Casual / klasik tarzda. İçinin siyah olması hafif sportif hava katmış. Alınabilir.
Hocam bu saat aklımı çeliyor karar veremiyorum. Son 2 saat arasında kadım. Yukarıda ki ve bu... Bileğim ince olduğu için sanırsam altta ki modeli alacağım. Amazon da 1044TL'ye indirime de girmiş zaten.

@ExellionTR @ZCPS21 Hocalarım kusura bakmayın rahatsız ediyorum. Bu attığım ürünü aldım ve su geçirmez diyor. Güvenebilir miyim? Elimi yüzümü yıkarken çıkarmama gerek kalmaz değil mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı