Orijinal şarj aleti olmayan ikinci el laptop alınır mı?

Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Elimdeki bilgisayarı sattım ve 3500 gibi bir para var elimde. 2. el cihaz bakıyorum. Bir tane kozmetik olarak ve genel anlamda temiz ASUS X550JK (i5 4200H - GTX 850M) cihaz buldum. Ancak satıcı orijinal şarj aletinim kaybolduğunu ve ekstradan aldığı bir adaptörü kullandığını söylemiş. Kontrol ettim, orijinaliyle değerleri aynı. Ben bunu alsam herhangi bir sorun yaratır mı? Adaptörün markası iyi mi? Performans düşüklüğü vs. yaşar mıyım? Yorumlarınız önemli benim için. Teşekkürler şimdiden.

Ek olarak, 3200 gibi bir fiyata indirebilirim bunu. Bu para bu cihaza verilmez diyebilirsiniz ancak şu an piyasa bu durumda. Elinizde daha iyi ilanlar varsa bu fiyatlarda bakabilirim.

Screenshot_2020-10-22-22-03-16-711_com.abtnprojects.ambatana.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimdeki bilgisayarı sattım ve 3500 gibi bir para var elimde. 2. el cihaz bakıyorum. Bir tane kozmetik olarak ve genel anlamda temiz ASUS X550JK (i5 4200H - GTX 850M) cihaz buldum. Ancak satıcı orijinal şarj aletinim kaybolduğunu ve ekstradan aldığı bir adaptörü kullandığını söylemiş. Kontrol ettim, orijinaliyle değerleri aynı. Ben bunu alsam herhangi bir sorun yaratır mı? Adaptörün markası iyi mi? Performans düşüklüğü vs. yaşar mıyım? Yorumlarınız önemli benim için. Teşekkürler şimdiden.

Ek olarak, 3200 gibi bir fiyata indirebilirim bunu. Bu para bu cihaza verilmez diyebilirsiniz ancak şu an piyasa bu durumda. Elinizde daha iyi ilanlar varsa bu fiyatlarda bakabilirim.

Eki Görüntüle 711797

Piyasa çok kötü durumda gerçekten. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum performans konusunda.

Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Ancak birkaç kişiden daha görüş alabilirsem iyi olur benim için. Önceden 'öne çıkar' butonu vardı o kaldırılmış sanırım. Mesaj olarak yazdım o yüzden.

Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Ancak birkaç kişiden daha görüş alabilirsem iyi olur benim için. Önceden 'öne çıkar' butonu vardı o kaldırılmış sanırım. Mesaj olarak yazdım o yüzden.

Hocam sadece şarj aletine takıldıysanız orijinali var bazı sitelerde ama pahalı biraz.

Bu arada bilgisayar hakkında başka merak ettiğiniz bir şey olursa sorun, tüm özelliklerine erişimim var yardımcı olurum.

Hocam sadece şarj aletine takıldıysanız orijinali var bazı sitelerde ama pahalı biraz.

Bu arada bilgisayar hakkında başka merak ettiğiniz bir şey olursa sorun, tüm özelliklerine erişimim var yardımcı olurum.
Evet hocam pahalı maalesef. Şey sorayım, i5 4200h ve GTX 850M'in ısı değerleri ortalama olarak nedir? Bilgisayarı alırsam termal macun değiştirmeyi düşünüyorum da gerek var mıdır acaba? Bir de bu modellerde ekranı tutan menteşeler biraz problemliymiş sanırım. Siz öyle bir sorun yaşadınız mı? Öyle bir durumla karşılaşırsam masrafı çok olur mu?

Bilgisayarı uzun zaman önce kullandım o yüzden sayısal değer verip seni yanıltmak istemem. Biraz fazla ısındığını hatırlıyorum ben notebook soğutucu ile kullanıyordum, termal macunu yenilemediğimi de belirteyim. Ama ısınmadan kaynaklı performans kaybı yaşamamıştım. Macunu kendin yenileyeceksen şu video yardımcı olabilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu resimde de cihazın detaylı özellikleri yazıyor:

WhatsApp Image 2020-10-23 at 11.36.53.jpeg

Geri
Yukarı