Orijinal Steam oyunları neden kasıyor ve donuyor?

İşletim sistemi
Windows 10

Emretex98

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB ddr4 Corsair
SSD veya HDD modeli
1 TB HDD WD
Ekran kartı
Amd Rx 6650 Xt
Anakart
Turbox H110
İşlemci
Intel İ7 7700
Herkese merhaba, arkadaşlar.
Sorunum şu;
Steam'de aldığım bütün oyunlarda ciddi anlamda takılmalar ve donmalar görüyorum ve bu çok sinir bozucu bir şey. Hatta oyunu bile doğru düzgün oynatmıyor.(oyunlar; CoD WW2, Star Wars: Battlefront 2, CS 2, Warzone 2.0, ryse son of Rome, Call of Duty MW 2019 ürününüde aldım muhtemelen bunda da aynı şekilde donma olacaktır, daha yüklemedim)ancak deneme amaçli Torrent'ten indirdiğim yeni oyunlarda kasma görmüyorum onlardada ( Hogwarts Legacy vb ) shader oluşturma geç oluyor özellikle oyunu ilk açarken çok fazla, ama hiçbir şekilde donma veya takılma söz konusu değil oynarken. İnternetimle ilgili sorunlar var (bunu yetkili kişiler söyledi özellikle çekilen zil kablosu yüzünden olabileceğini söylediler bana yani tesisat ile ilgili sorun olduğunu) 35 Mbps internet bazen hızı çok düşüyor hız testini yapınca da bazen yavaş yavaş 35 Mbps'yi çıkaraktan görüyor. Hard diskte saglık durumu iyi diyor CrystalDiskInfo'dan ve Hdtuna'dan baktigimda. Ya da sistemle mi alakalı bir sorun mudur onu da bilmiyorum sistemin özelliklerini paylaşayım;

Turbox H110 anakart ( farklı bir anakart bulamadım bu işlemciye göre marka anakart olan, daha önce anakartim bozulduğu için)
Intel i7 7700 3.6 GHz işlemci.
Corsair 16 GB DDR4 3200 MHz tek RAM (2400 MHz'de çalışıyor olmalı)
AMD RX 6650 XT 8 GB ekran kartı.
1 TB hard disk WD 7200 RPM hızında olmalı.
SSD yok.

Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olacak ve de sorunun neden kaynaklandığını bilen arkadaşlara.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU güç kaynagıda 500 Fsp 80+ Bronze sertifikalı.Bunu da belirteyim arkadaşlar.

Malwarebytes ve Kaspersky ile tarama yap.
Deneyeceğim teşekkürler ama pek sonucunun iyi olacagını düşünmüyorum.Daha önce format atıp kurdumda ancak bi ara donma yapmıyordu sonrada çok yapmaya başladı.Sorun ne ama anlamdım ne olduğunu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı